Українська влада має допомогти Церкві позбутися російського імперського впливу, - Глава УГКЦ

Українська влада має допомогти Церкві позбутися російського імперського впливу, - Глава УГКЦ - фото 1
У країні відбувається процес декомунізації та дерусифікації у різних аспектах нашого життя. Я думаю, такий самий процес має пройти й релігійне середовище України.

Таку думку в інтерв'ю Еспресо висловив Глава УГКЦ Святослав.

"Ми мусимо бути щирі й відверті, що Російська Православна Церква була і, на жаль, сьогодні залишається інструментом поневолення народів і насадження певних стереотипів суспільної поведінки, які були створені у комуністичний час. Ми знаємо, що навіть назву Російській Православній Церкві дав Сталін, який намагався використати релігію як інструмент не для релігійного, а для атеїстичного поневолення не лише своїх громадян, але й впливу на міжнародній арені", - сказав він.

Ця Церква була інструментом знищення Української Греко-Католицької Церкви, зауважив Блаженніший Святослав.

"Тому це природно, що українське суспільство вимагає дерусифікації й декомунізації навіть від православного середовища, яке, на жаль, несе на собі цей негативний багаж", - підкреслив першоєрах.

І українська влада, за його словами, має допомогти Церкві позбутися російського імперського впливу.

"Де-факто сьогодні йде процес звільнення Української Православної Церкви й Православної Церкви України від російського багажу. Наші брати з ПЦУ переживають це по-своєму, маючи підтримку Вселенської Патріархії. На жаль, є частина релігійного середовища, яка є носієм подальших впливів нашого північного сусіда. Ця частина сьогодні теж повинна пройти процес дерусифікації і декомунізації. Це не просто, це болючий процес, адже, як бачимо, замало від’єднатися юридично чи канонічно від якогось центру впливу, який сьогодні перебуває у державі-агресорці, бо такого типу від’єднання має багато інших аспектів", - наголосив Блаженніший Святослав.