Українське питання не виноситимуть на голосування Синоду Кіпрської Церкви, - Архиєпископ Хризостом II

Українське питання не виноситимуть на голосування Синоду Кіпрської Церкви, - Архиєпископ Хризостом II - фото 1
Питання про визнання митрополита Київського і всієї України Єпіфанія - глави Православної Церкви України не буде винесено на голосування Священного Синоду Кіпрської Православної Церкви (КПЦ), який збереться 23 листопада.

Про це заявив Архиєпископ Кіпрський Хризостом II, відповідаючи на питання журналістів, повідомляє Благовест інфо з посиланням на ТАСС і Cyprus Mail.

За інформацією видання Cyprus Mail, предстоятель КПЦ сказав, що головуватиме на засіданні Синоду, яке буде присвячено його рішенню пом'янути Митрополита Єпіфанія на Богослужінні, але при цьому дав зрозуміти, що ніякого голосування з цієї теми серед вищих єрархів, на якому наполягали деякі церковні кола, не відбудеться.
При цьому глава Церкви пообіцяв викласти членам Синоду свої міркування, чому він цим поминанням по суті визнав ПЦУ.

24 жовтня Предстоятель Православної Церкви Кіпру архиєпископ Нової Юстиніани і всього Кіпру Хризостом II під час синодальної спільної Божественної Літургії у монастирі Богородиці Хрісоррогіатісса, що у м. Пафос, вперше під час Великого входу пом’янув у Диптиху ім’я митрополита Київського і всієї України Епіфанія як Предстоятеля автокефальної Православної Церкви України.

Як писала РІСУ, проти визнання ПЦУ виступили кілька єрархів Кіпрської Церкви. Вони припинили співслужіння з архиєпископом Кіпрським Хризостомом і не відвідують Літургії за його участі.

23 листопада відбудеться Синод Кіпрської Архиєпархії, де основним питанням стане українське.