Українські діти подарували Папі голуба з пораненим крилом

Українські діти подарували Папі голуба з пораненим крилом - фото 1
Папа Франциск отримав особливий подарунок від українських дітей з Фастова на цьогорічне Різдво.

Про це повідомляє CREDO.

«Наші діти зробили особливий подарунок для Святішого Отця, — написав на ФБ Центру св. Мартина де Порреса його директор, о. Михайло Романів ОР. — Голуб із розпростертими крилами, з яких одне опалене, з металевим уламком російської ракети, наче зі смертельною раною з однієї сторони. Ця рана понівеченої, скаліченої пташини зображує цілу нашу Країну, кожного з нас. З другої сторони крила розмальовані — це квіти, кольорові, як дитяча надія на майбутнє без війни і підвалів. Розмальовували і майстрували діти разом із дорослими, які живуть у Християнський Центр Святого Мартіна де Поррес від перших днів повномасштабної війни — це частина їхнього світу; попри підпалене крило, живе надія піднятися в мирне небо без ракет і страху».

Як саме ця пташка «залетіла» з Фастова аж до самого Папи? Про це для розповів єпископ-помічник Київсько-Житомирської дієцезії Олександр Язловецький:

— До мене звернувся один з італійських журналістів, який мав робити своє заплановане інтерв’ю з Папою. Це Фабіо Манфреда з телеканалу Mediaset, який розмовляв із Франциском про Різдво, дітей, ситуацію у світі — не йшлося окремо про Україну, це була розмова, яка вийшла під заголовком «Різдво, якого я бажаю» (Il Natale che vorrei). Але він попросив мене про подарунок для Папи від українських дітей.

Українські діти подарували Папі голуба з пораненим крилом - фото 105065

Я звернувся до директора Центру св. Мартина, о. Михайла Романіва, бо у нього в Центрі є переселенці. Так, звісно, вони багато де зараз є, але я знаю о. Михайла як дуже відповідального. Тож вони з дітьми разом зробили такого голуба: частково з дерева, частково з заліза, і для частини з заліза використали метал зі снарядів, що видно на фотографії.

Отець Руслан Михалків, ректор Ворзельської семінарії, який саме мав свої зустрічі в Римі — повіз розбиту статую Фатімської Богородиці з семінарії та виставку ікон Олександра Клименка на ящиках з‑під набоїв — переказав подарунок журналістові. А він вручив його Папі Франциску від імені українських дітей, разом із листом до Папи і поясненням символіки на цьому голубі