Українські громади Австрії та Словаччини на прощі до Маріяцелль молилися за Україну

Українські громади Австрії та Словаччини на прощі до Маріяцелль молилися за Україну - фото 1
600 українських паломників з усієї Австрії та Словаччини прибули 9 червня на прощу до Маріяцелль. Дванадцять українських священиків разом з кардиналом Крістофом Шенборном, ординарієм для східних католиків Австрії, та єпископом Грац-Секау Вільгельмом Краутвашлем відслужили святкову Божественну Літургію у візантійському обряді разом з вірними.

Владика Вільгельм Краутвашль, місцевий єпископ, привітав паломників. Він подякував їм за те, що прибули до Маріяцелль, щоб молитися за мир в Україні.

"Я радий, що українські паломники приєднуються до інших слов'янських народів у багатій традиції паломництва до Маріацельської Богородиці“, - сказав він.

Українські громади Австрії та Словаччини на прощі до Маріяцелль молилися за Україну - фото 135610

У проповіді кардинал Шенборн звернувся до вірних зі словами підтримки та надії: "Вірте, що Бог завжди з вами, навіть у ваших стражданнях і труднощах. Він подбає про вас!".

Кардинал висловив співчуття тим, хто був змушений покинути свою батьківщину через війну, і в той же час відчуває постійну тривогу за своїх родичів в Україні, навіть на фронті. Багато з них також втратили все через війну.

Кардинал розповів паломникам про втечу його власної сім'ї, коли їх вигнали з рідної країни після Другої світової війни. Всі вони були сповнені надії, що зможуть повернутися на батьківщину. На жаль, історичні обставини склалися так, що це було неможливо. Тож сім'я залишилася в Австрії. Шенборн згадав про сестру своєї матері, яка пережила жахливі речі і пішки втекла з рідної країни. Вона завжди говорила дітям: "Я пішла з дому ні з чим, але мені дуже пощастило, тому що я завжди вірила і відчувала, що Бог подбає про мене. Так і сталося. Бог про неї піклувався. Ми пережили багато чудес. Було важко, але Бог завжди був з нами“.

Літургія завершилася молитвою за Україну біля вівтаря благодаті.

Протягом століть Матір Божої Благодаті в базиліці Маріяцель вважалася „Mater Gentium Slavorum“ (Матір'ю слов'янських народів) для слов'ян-католиків.

Після Другої світової війни в Австрії протягом короткого часу відбувалися паломництва українських віруючих. Цю традицію відродили минулого року.