Українські громади Бельгії молилися за мир та зібрали кошти на допомогу ЗСУ

15 вересня, 12:12
Україна і світ
Українські громади Бельгії молилися за мир та зібрали кошти на допомогу ЗСУ - фото 1
У Бельгії 11 вересня відбулася традиційна щорічна проща українців до місця обʼявлення Пресвятої Богородиці у м. Бано (Banneux).

Чисельність прочан цього дня налічувала приблизно 1000 осіб. Серед них представники українського дипломатичного корпусу на чолі з Тимчасовим повіреним у справах України в Королівстві Бельгія та у Великому Герцогстві Люксембург п. Наталією Аношиною, українські пластуни Бельгії та численні вірні з різних українських громад та парафій у Бельгії та Нідерландів. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Проща розпочалася з Літургії у храмі Діви Убогих, яку очолив владика Гліб Лончина.

У своїй проповіді владика Гліб наголосив, що усе наше життя є паломництвом, яким нас провадить Ісус.

Після богослужіння, прочани на чолі зі священослужителями вирушили у молитовній процесії до українського хреста, де спільно помолилися панахиду за захисників та захисниць України. Після молитви за наших воїнів владика звернувся до пластунів, що цією прощею розпочали свій пластовий рік, та поблагословив їх.

На завершення дня, пообіді, присутні також помолилися вервицю коло будинку Марієтт, дівчини, якій у 1933 році кілька разів обʼявилася Богоматір. Моління на вервиці очолив о. Руслан Піх, ЗНІ.

Українські громади Бельгії молилися за мир та зібрали кошти на допомогу ЗСУ - фото 99153

У день прощі було зібрано 8900 євро. Ці кошти будуть передані на потреби ЗСУ, а саме за ці кошти будуть закуплені комплекти термобілизни високого ґатунку для наших захисників.

Місто Бано (Banneux) — бельгійське відпустове місце у Валонії, неподалік від Льєжу, де у 1933 році об’явилася Діва Марія.