Українські ікони з'явились на ватиканських поштових марках та конвертах

Українські ікони з'явились на ватиканських поштових марках та конвертах - фото 1
У залі Релігійного Товариства «Свята Софія» відбулась презентація пасхального набору поштово-філателістичної служби Ватикану «Великдень 2023» із зображенням українських ікон.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Марки з українськими іконами з'явились завдяки поштовій службі Апостольської Столиці та релігійному товариству «Свята Софія» (президент — о. Марко-Ярослав Семеген) й благодійній фундації «Андрей» (голова — доктор Михайло Перун).

В пасхальному виданні — на марці, конверті та самій обкладинці є зображення ікон двох поколінь іконопису. Майстрами стали Голова Української спілки іконописців п. Роман Василик та молода іконописиця п. Наталя Чубак.

Обидві ікони відтворюють події зі Святого Письма, а саме з Євангелія від Йоана. Одна — момент зустрічі Ісуса з учнями на березі Тиверіадського моря, а інша із назвою «Паси ягнята мої» зображає розмову Христа з Симоном Петром.

На презентацію видання завітало чимало гостей, серед яких Апостольський екзарх для українців католиків візантійського обряду в Італії єпископ Діонісій Ляхович, протосинкел о. д-р Теодосій Грень ЧСВВ, Генеральний директор фундації «Мігрантес» монсеньйор Пʼєр-Паоло Ферілоко, Надзвичайний і повноважний посол України у Ватикані Андрій Юраш, отці Чину Святого Василія Великого на чолі з Генеральним вікарієм о. Іллею Броновським, п. Юрій Тиховліс — працівник Дикастерії служіння цілісному людському розвиткові, монашество, семінаристи та вірні прокатедрального собору Святої Софії.

Пояснюючи важливість цього видання для українців, президент релігійного товариства о. Марко-Ярослав зазначив, що це вагомий знак уваги Апостольської Столиці до проблематики України крізь призму мистецтва, адже вперше за десятиліття українські ікони використали для оформлення офіційного видання поштового набору Ватиканської пошти.

Додамо, що 16 травня поштово-філателістична служба Ватикану випустила три нових марки, на одній із яких фото Папи Франциска, що тримає український прапор, привезений із Бучі. На новій марці є підпис: «Поруч із українцями, шляхетним і мученицьким народом».