Українські семінарії отримали частину спадщини Патріарха Йосифа Сліпого

09 вересня, 09:00
Католики
Українські семінарії отримали частину спадщини Патріарха Йосифа Сліпого - фото 1
Релігійне товариство «Свята Софія» для українців католиків у Римі передало семінаріям УГКЦ в Україні комплекти наукових видань з колекції, яку започаткував Патріарх Йосиф Сліпий.

Акція відбулася з нагоди 130-ої річниці від дня народження та 30-тої річниці перенесення тлінних останків Патріарха Йосифа з Рима до Львова.

Книги передано для потреб студентів Львівської духовної семінарія Святого Духа, Василіянського інституту філософсько-богословських студій імені Йосифа Велямина Рутського, Івано-Франківської академії Івана Золотоустого, Тернопільської вищої духовної семінарії Патріарха Йосифа Сліпого, Дрогобицької духовної семінарії блаженних священномучеників Северина, Віталія та Якима, Київської Трьохсвятительської духовної семінарії.

Пакунки з книгами в дорозі до України - фото 98877
Пакунки з книгами в дорозі до України

 

Семінаристи отримали серії видань «Monumenta Ucrainae Historica», «Благовісник Верховного Архиєпископа», журналу «Богословія», твори Патріарха Йосифа Сліпого Opera Omnia, твори з історії грецької літератури, історії Церкви, словники, твори мистецтва, культури тощо.

Пересилкою книг в Україну займався отець Марко Ярослав Семеген, президент Релігійного товариства «Свята Софія» в Римі, ректор прокатедрального собору Святої Софії.

"Це було бажання Управи Товариства віддавна, однак через бюрократичні процедури це вдалося полагодити саме у цей ювілейний рік. Багато з цих видань вже досягають ювілейної позначки від моменту виходу у світ та лежали мертвим вантажем у складах дому Товариства Свята Софія, колишнього осідку Католицького Університету ім. Климента Папи", — повідомив РІСУ о. Марко.

Українські семінарії отримали частину спадщини Патріарха Йосифа Сліпого - фото 98878

Він нагадав, що Патріарх Йосиф велику увагу приділяв розвитку науки і вкладав великі кошти у видання фундаментальних наукових праць та підтримки наукових досліджень. Він друкував суттєво більше, ніж було потрібно, щоби згодом передати ці книги в Україну, коли вона здобуде незалежність та в них буде нагальна потреба.

"Для Патріарха Йосифа віра та наука були невід'ємними чинниками повноти християнської віри. Передаючи ці книги молодому поколінню богословів, сподіваємось підтримати їх на шляху становлення як людей віри, богословів та науковців", — наголосив о. Марко Семеген.

Українські семінарії отримали частину спадщини Патріарха Йосифа Сліпого - фото 98880

Проект зреалізовано при підтримці Фундації "Андрей", родини о. д-ра Анібала та добродійки Соні Соутус, громади собору Святої Софії в Римі, студентів Української папської колегії Святого Йосафата, фірми "Леокераміка".

Нагадаємо, у лютому 2022 року виповнилося 130 років з дня народження Патріарха Йосифа, а в кінці серпня — 30 років перенесення тлінних останків Патріарха Йосифа з Рима до Львова і поховання в соборі св. Юра.

Українські семінарії отримали частину спадщини Патріарха Йосифа Сліпого - фото 98898
Українські семінарії отримали частину спадщини Патріарха Йосифа Сліпого - фото 98899
Українські семінарії отримали частину спадщини Патріарха Йосифа Сліпого - фото 98900