Українські та бразильські священнослужителі молилися за справедливий мир в Україні, - ВРЦіРО

Українські та бразильські священнослужителі молилися за справедливий мир в Україні, - ВРЦіРО - фото 1
Делегація Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО) 20 травня зустрілася з представниками різних бразильських християнських церков у Пресвітеріанському Кафедральному храмі м. Сан-Паулу.

Про це повідомляє сайт ВРЦіРО.

На початку заходу Представник Головуючого у ВРЦіРО, пастор Анатолій Райчинець зазначив, що «українські релігійні діячі приїхали до Бразилії, щоб розповісти правду про воєнну агресію Росії проти України, про біль і страждання українського народу, про чисельні злочини російських військових проти людяності та про переслідування, тортури, вбивства українських священиків на тимчасово окупованих територіях України».

Пастор п’ятидесятницької церкви м. Слов’янськ Донецької області Олександр Павенко у своєму свідченні сказав: «Для мене війна розпочалася у 2014 році, коли на свято Трійці в нашу церкву увірвалися російські військові і забрали з богослужіння двох моїх синів та двох дияконів церкви». В подальшому цих чотирьох служителів російські військові злочинці катували, вбили і, щоб сховати злочин, спалили їх тіла.

Представники ВРЦіРО відповіли на запитання бразильських священнослужителів війни Росії проти України та закликали бразильські церкви продовжуватися молитися за встановлення справедливого миру в Україні. Наприкінці заходу бразильські релігійні діячі звершили молитву за Україну та делегацію ВРЦіРО.

На згадку про цю зустріч делегація ВРЦіРО подарувала бразильським релігійним діячам, які організували цей захід, дитячий малюнок та картину, на якій Господь Ісус обнімає дитину.

У другій половині цього дня делегація Ради Церков зустрілася в штаті Сан-Паулу в головному офісі Бразильського Біблійного Товариства (ББТ) з Генеральним секретарем преп. д-ром Ерні Зайбертом та управлінською командою товариства. Д-р Е.Зайберт розповів про принципи діяльності і роботу ББТ, у тому числі про допомогу у виготовленні Нових Заповітів українською мовою та передачу їх в Україну під час війни.

Під час зустрічі представники ВРЦіРО подякували ББТ за надану допомогу та розповіли про надзвичайно важливу роль українських церков в суспільстві під час війни і відбиття російської агресії проти України. Голова правління Інституту релігійної свободи (ІРС) Олександр Заєць презентував керівництву Бразильського Біблійного товариства доповідь «Вплив російського вторгнення на релігійні громади в Україні», яка містить результати моніторингу ІРС і опитувань про становище українських релігійних спільнот на територіях, окупованих Росією. Зустріч завершилася спільною молитвою представників ББТ та ВРЦіРО.

Увечері 20 травня 2024 року делегація Ради Церков в рамках візиту до Бразилії прибула до м. Курітіба (штат Парана), де проживає найбільша українська громада в Бразилії.

Перед початком робочої частини візиту ВРЦіРО до Бразилії українські релігійні діячі 18-19 травня 2024 року на запрошення бразильських церков та за сприяння Бразильського Біблійного товариства взяли участь святкових богослужіннях й проповідували в кількох великих євангельських церквах м. Сан-Паулу (церквах адвентистів, баптистів, пресвітеріан та Асамблеї Бога).