"Українській християнській родині бути": в Івано-Франківську відбувся фестиваль

"Українській християнській родині бути": в Івано-Франківську відбувся фестиваль - фото 1
Комісія у справах родин і мирян Івано-Франківської Архиєпархії УГКЦ та Служба у справах дітей Івано-Франківської міської ради спільно з Департаментом культури та Департаментом молодіжної політики та спорту організували "Фестиваль української родини".

Протягом декількох годин на території Палацу Потоцьких чимало дітей та дорослих могли долучитися до тренінгів, майстер-класів, виставок та концертних програм, які запропонували БФ «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ», фонд «Родина Кольпінга», екобюро УГКЦ, спільноти з різних парафій, навчальні заклади профтехосвіти.

«Ми всі знаємо, святкуємо і акцентуємо увагу на Міжнародному Дні сім’ї, який відзначається 15 травня. Але 2012 року указом Президента на державному рівні визначено український День родини 8 липня. Отже, відзначаємо його "Фестивалем української родини", який відбувається вже вдруге в нашому місті, - розповідає голова комісії у справах родин і мирян Івано-Франківської Архиєпархії УГКЦ отець Юрій Прилепський. - Відбувається захід з благословення митрополита Івано-Франківського УГКЦ Володимира Війтишина. Сім’я зараз зазнає різних атак, її хочуть чи знівелювати, чи знищити, чи переформатувати. А ми кажемо – українській християнській родині бути. І таким добрим прикладом цього є наші найстарші ювіляри - подружжя, яких на сьогоднішньому святі особливо вшановуємо. Це є наш «золотий фонд».

'Українській християнській родині бути': в Івано-Франківську відбувся фестиваль - фото 75447

 

«Я брала участь у багатьох майстер-класах – фотографувала, малювала, вирізала з паперу, - ділиться восьмирічна Марічка Прилепська. – Перший майстер-клас, який відвідала, полягав в тому, щоб залишити на деревці відбиток долоньки і своє ім’я і додати малюнок - квіточку. Ще один – виготовила з паперу хатинку. Також виготовила аплікацію, на якій зобразила свою родину – тата, маму і ще трьох моїх молодших сестричок, які теж долучилися до цього майстер-класу. Намалювала і малюнок – дерево з кольорами листочків як в українського прапору. Сподобався мені також концерт».

'Українській християнській родині бути': в Івано-Франківську відбувся фестиваль - фото 75448

 

Катехитична школа ім. Григорія Балагурака парафії Царя Христа запропонувала майстер-клас з виготовлення пряників – їх можна було розмальовувати спеціальними харчовими фарбами і посипками. «Надавали всі необхідні матеріали, а діти і навіть дорослі могли вже оздобити пряники як їм дозволяла їх мистецька фантазія», - каже о.д. Кипріян Стефанишин.

Майстер-клас з виготовлення листівки-родини провів Івано-Франківський «Карітас». «Я зобразив на листівці свою сім’ю – маму, тата, братика і сестричку і, звичайно, себе, - ділиться восьмирічний Віталик. – Зобразив їх різними кольорами, бо родина моя радісна, щаслива і я її дуже люблю».

'Українській християнській родині бути': в Івано-Франківську відбувся фестиваль - фото 75449

 

Тренінг заохочення дітей до позитивної поведінки теж від Івано-франківського «Карітасу» особливо сподобався дорослим. Тут, як розповідає психолог Центру для дітей і сімей «Карітасу» Юлія Ковалець, розглядалися проблеми конструктивної дисципліни як заохочення до позитивної, коли батьки заохочують дітей до навчання цінностям, правилам, позитивного досвіду для подальшої доброї адаптації в суспільстві.

«Мені дуже сподобався цей тренінг, бо послухавши його учасників я збагатила свій досвід, адже кожен з нас має різні життєві ситуації, про які дізналася і з яких я почерпнула багато, - ділиться пані Люба. - Головне – зрозуміла як найбільш ефективно комунікувати з близькими для того, щоб покращити відносини в сім’ї, позитивно стимулювати своїх дітей, себе для нових починань для створення більш гармонійного життя, досягнення все кращих цілей, вдосконалюватися, бути більш ефективнішою. За це дуже вдячна».

Вшановували на «Фестивалі родин» ювілярів, які відзначають річниці подружнього життя. Ділилися вони своїми секретами довголіття – серед них любов до Бога і один до одного.