«Український католицький університет — потужний інструмент служіння нашої Церкви», — Глава ГКЦ на Вечорі благодійності УКУ

«Український католицький університет — потужний інструмент служіння нашої Церкви», — Глава ГКЦ на Вечорі благодійності УКУ - фото 1
Сьогодні Український католицький університет — це потужний інструмент служіння нашої Церкви: для свого народу, держави і боротьби за перемогу України.

Про це сказав Глава УГКЦ та Великий канцлер УКУ під час Вечора благодійності УКУ, який відбувся в Києві 2 грудня, повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

У вітальному слові Блаженніший Святослав підкреслив важливість УКУ як інструменту служіння нашої Церкви, назвав секрет стійкості українців, а також наголосив на важливості відбудовувати зранені війною людські душі.

«Наш університет — це унікальна спільнота інтелектуалів, меценатів, науковців, студентів і випускників, які реально змінюють наше суспільство. У час війни дуже важливо гуртувати друзів, творити простір взаємної підтримки», — зазначив Предстоятель.

«У чому секрет стійкості українців? — У тому, що ми є разом, підсилюємо один одного. Солідарність і благочинність — це ключ нашої незламності, тому що ми обмінюємося своєю силою, енергією, мріями, вміннями і засобами», — ствердив Патріарх.

«Під час дискусії мені було дуже цікаво слухати мого студента, а сьогодні воїна Збройних сил України Андрія Андрушківа, який багато говорив про те, що нам потрібні радикальні реформи. Ось ті два слова „радикальні реформи“, які звучать із уст випускника УКУ, військовослужбовця, змушують нас думати про те, як діяти у майбутньому», — вважає Великий канцлер УКУ.

«Благодійний вечір — це унікальний майданчик для збору людей з цікавими думками. Це не просто клуб мрійників, це товариство людей, які вміють здійснювати те, про що мріють. Сьогодні ми разом здійснюємо мрію УКУ», — додав Блаженніший Святослав.
Цього року родзинкою благодійного вечора стала панельна дискусія на тему «Як Україні виростити крила?», в якій взяли участь представники УКУ, ЗСУ та бізнесу.

У панельній інтелектуальній дискусії взяли участь:

— Андрій Андрушків, магістр богослов’я УКУ, викладач UCU Business School, військовослужбовець ЗСУ. «Кожен повинен робити свою роботу добре. Військовослужбовці на передовій роблять свою роботу. І вони довіряють людям навколо: тим, котрі в підрозділі, і тим, які по всій Україні. Коли кажемо „Вірю в ЗСУ, „Довіряю ЗСУ“, то наше завдання на майбутнє зробити так, аби ми довіряли іншим інституціям в Україні, будували довіру“, — переконаний військовослужбовець.

— Вячеслав Климов, співвласник «Нова Пошта», співзасновник та президент Спілки українських підприємців (СУП), громадський діяч. «Ще 30 років тому ніякого підприємництва в нас не існувало. За час незалежності в Україні створюються абсолютно фантастичні бізнеси, якими можна пишатися. Це потужні за своїм потенціалом проекти. І великі бізнеси, і дуже маленькі — частина українського спротиву. Саме наші підприємці роблять дрони, шиють військову форму, готують їжу для воїнів», — ствердив учасник дискусії.

— Світлана Хилюк, керівниця Школи права УКУ. «Нашому суспільству важливо зберігати віру. Віру, що ми можемо і ми варті кращого. Процес вирощування крил довгий, болісний і непростий. Але велич і краса того варті», — переконана вона.

— Олексій Молчановський, керівник Офісу інновацій УКУ, голова комітету з розвитку сфери штучного інтелекту в Україні при Міністерстві цифрової трансформації, переконаний, що ми можемо підсилювати нашу країну через мережеві зв’язки. «Довіра — гачки, які дозволяють нам зчіплюватись. Для мене суспільство схоже на тканину, яка сплетена з окремих ниток. Чим більше ми знаємо один одного, чим більше робимо разом, тим більше ниток — нових звʼязків, які підсилюють суспільство», — зазначив він.

Підсумовуючи, модераторка дискусії Олександра Бакланова, викладачка УКУ, радниця зі стратегії та управління змінами, керуюча партнерка pro.mova, зазначила: «Як Україні виростити крила? Ми дивимося на це питання з непростого поєднання: віри і здатності відстояти своє, творення сенсів і справедливості, підприємницької енергії та здатності досягати, науки, обґрунтованості, даних. Уможливлювати те, про що мріємо — все у наших руках».