Український майстер брав участь у виготовленні різдвяного вертепу для Ватикану

30.11.2022, 17:50
Католики
Український майстер брав участь у виготовленні різдвяного вертепу для Ватикану - фото 1
Різдвяна ялинка з італійського регіону Абруццо та дерев’яний вертеп із села Сутріо, що у провінції Фріулі-Венеція-Джулія, цьогоріч прикрашатимуть площу св. Петра.

Джерело: CREDO

У суботу, 26 листопада 2022 р., відбулось урочисте відкриття новорічної ялинки та вертепу. Тисячі вірних, які прибуватимуть до Ватикану на зустріч із Папою Франциском під час Адвенту, відчують передріздвяну атмосферу.

Поруч з обеліском стоїть прикрашена біла ялиця, яку привезли з невеликого гірського села Розелло. Це поселення в регіоні Абруццо було засноване ще в Середньовіччі, а нині його околиці — природний заповідник.

Ялинкові прикраси виготовили діти й підлітки з реабілітаційного психіатричного центру, розташованого неподалік. Вертеп прибув із провінції Удіне, що в регіоні Карнія на північному сході Італії.

В ньому встановлено 18 фігур. Загалом вони займають площу в 116 квадратних метрів. Вертеп освітлюватимуть 50 ліхтарів. Загальна вага інсталяції — 16 тонн. Це робота групи митців, які спеціалізуються на дерев’яній скульптурі.

Серед них — Олександр Штейнінгер з України, який вже понад 20 років мешкає в Італії. Регіон Сутріо славиться своєю різьбою по дереву та деревообробкою.

Вертеп у формі півкулі, привезений з цього села, виконаний у дусі сталого розвитку навколишнього середовища, що близький Папі Франциску.

Фігурка Немовляти Ісуса вирізьблена з дерева, яке впало під час урагану на півночі Італії чотири роки тому. Не зрубано жодного дерева спеціально для виготовлення скульптур для вертепу.

Деревину отримали внаслідок планової вирубки, — пояснили у Ватикані. Також у вертепі встановлено фігурки традиційних персонажів, характерних для провінції Карнія: теслі, ткалі та мандрівного продавця з дерев’яною скринею на спині.

Особливо виразні статуетки двох чоловіків: один із них допомагає іншому підвестися, щоби той міг продовжити подорож до Віфлеємської печери. Ця сцена символізує солідарність і допомогу.

У залі Павла VI, де відбуваються папські аудієнції, стоятиме вертеп із Гватемали.

Звичай встановлювати на площі св. Петра вертеп і ялинку започаткував 1982 р. св. Іван Павло ІІ.

Нагадаємо: на початку листопада у Ватикані оголосили, що на площі св. Петра стоятиме різдвяна ялинка з села Розелло. Після протестів екологів та мешканців громад Абруцци ялинка, а точніше — біла ялиця, була вибрана не з природного лісу, а з дендрарію (лісорозплідника).