Український священик і капелан молився в Сенаті, щоб законодавці ухвалили рішення, які "відповідають Божій волі"

Український священик і капелан молився в Сенаті, щоб законодавці ухвалили рішення, які "відповідають Божій волі" - фото 1
Сенат США запросив українського священика Православної Wеркви Америки, який також є капеланом американського війська, розпочати молитвою сенатське засідання у четвер, 30 листопада, на Капітолійському пагорбі у Вашингтоні.

Про це повідомляє Голос Америки.

Настоятель храму св. Андрія, що в околицях Вашингтона, та капелан Центру готовності Національної Гвардії ВПС США отець Володимир Штеляк молився за те, щоб Господь провадив роботу американських сенаторів, які мають "вплив на життя мільйонів людей як у цій країні, так і в усьому світі".

Український священик і капелан молився в Сенаті, щоб законодавці ухвалили рішення, які 'відповідають Божій волі' - фото 125960

"Ми вдячні за принципи свободи, справедливості та демократії, які представляють Сполучені Штати. Ми визнаємо роль цієї нації як маяка надії та сили добра у світі. Ми підносимо наші молитви за сенаторів і всіх тих, хто працює в цій почесній Палаті. Дай їм розуміння, щоб ухвалити рішення, які відповідають Твоїй Божественній волі", – молився український священик, виступаючи у Сенаті у формі військового капелана.

Не маючи можливості прямо згадувати Україну, щоб не порушувати правило, встановлене для гостей, о. Володимир молився «за мир і гідність для всіх людей».

«Ми також молимося за постійне прагнення до миру, свободи
та гідності для всіх людей. Ми дякуємо вам за співчуття та солідарність, виявлені цією нацією», – сказав о. Володимир.

Традиція розпочинати день молитвою існує в обох палатах американського Конгресу. Переважно її промовляють капелани Конгресу, але інколи вони запрошують гостей і надають їм почесне право розпочати молитвою роботу законодавців.

З часу повномасштабного вторгнення Росії в Україну принаймні раз на тиждень американські капелани в Конгресі згадують в молитвах Україну.

Кріс Ван Голлен, сенатор-демократ від штату Меріленд, у якому розташована і церква, і військова база, де служить о.Володимир, сказав, що був радий привітати священика і капелана у стінах Сенату.

"Отця Штеляка добре знають в українсько-американській громаді тут, у Меріленді, і він поділяє мою тверду відданість забезпеченню українського народу ресурсами, необхідними для боротьби з жорстокою агресією Путіна", – написав сенатор, який запросив українського священика, у дописі у Facebook.

"Я сподіваюся, що мої колеги в Сенаті прийняли близько до серця його важливі слова в цій ранковій молитві — про роль, яку Сполучені Штати можуть і повинні відігравати як "маяк надії та сила добра у світі", і про те, як ми повинні продовжувати підтримувати "прагнення до миру, свободи та гідності для всіх людей, – сказав сенатор Ван Голлен. – Його слова повинні надихати всіх нас, коли ми боремося за важливі пріоритети в найближчі дні, включно з наданням критичної допомоги народу України".