Український священик очолив міжнародну міжрелігійну регіональну платформу «Віра за життя»
Як повідомили РІСУ в "Елеос-Україна", довкола такої ініціативи об'єдналися громадські організації та релігійні громади, які мають спільні релігійні засади щодо подолання різник викликів у суспільстві, зокрема ВІЛ, туберкульоз, Ковід-19 та інші.
Координаційний центр платформи буде в Києві, оскільки Україна має вигідне географічне розташування для країн Центральної Азії та Східної Європи.
"У нас є досвід міжрелігійного діалогу та воднораз співпраці з різними неурядовими і міжнародними організаціями, — розповіла речниця "Елеос-Україна" Наталія Гейман. — Крім того, наша країна має що сказати про епідемію ВІЛ/СНІДу та має високі показники захворюваності та, на жаль, стигми і дискримінації людей, що живуть з ВІЛ. Ми маємо успішні кейси в подоланні ВІЛ-інфекції. Також наш майданчик дозволить спілкуватися з усіма міжнародними організаціями, провідними спеціалістами, які займаються питаннями ВІЛ. Ми зможемо ділитися досвідом та обмінюватися ідеями щодо подолання".
Регіональним представником обрали протоєрея ПЦУ Сергія Дмитрієва, голову "Елеос-Україна". Помічниками регіонального представника обрані протоєтей Максим Мілєніті з Молдови і Нурзія Каллімуліна з Казахстану.
"Ми шукаємо те, що нас об’єднує, — розповів РІСУ о. Сергій. — Це цінність на цьому майданчику. Ми створюємо міжрелігійну групу, куди входять різні конфесії та релігійні організації, які працюють або хочуть працювати для допомоги людям з різними захворюваннями, зокрема ВІЛ-інфекцією. Співпрацюючи з ЮНЕЙДС, ми переймаємо міжнародний досвід з боротьби з ВІЛ/СНІД та стигмою і дискримінацією щодо людей, які живуть з ВІЛ. Ми запрошуємо долучатися релігійних лідерів до цього майданчика, адже люди, які отримують діагноз, наприклад, ВІЛ, прийдуть до свого духівника, а він натомість, зможе направити на лікування, підтримати, якщо буде обізнаний та готовий до таких випадків. Крім того, релігійні представники можуть бути голосом людей, які потребують супроводу та лікування, голосом в міжнародних організаціях по боротьбі з ВІЛ, на державному рівні та в суспільстві".
"Більше 10-ти років ми з отцем Сергієм Дмитрієвим працюємо в Україні з питань ВІЛ. Ми мали співпрацю з колегами з Білорусі, Росії, а тепер це новий етап – вихід на міжнародний рівень, — зауважує протоєрей Андрій Нагірняк, адміністратор Патріаршої Курії УГКЦ, багатолітній очільник Секретаріату соціального служіння ВРЦіРО. — Наш досвід роботи у подоланні ВІЛ/СНІДу, сподіваюся, буде корисним та цікавим для партнерів з інших країн. Проблеми України схожі з проблемами інших країн Східної Європи. Думаю, що разом ми б змогли потужніше протидіяти ВІЛ-інфекції та іншим захворюванням".
"Створення міжнародної платформи з координаційним центром в Україні підвищить видимість людей, які живуть з ВІЛ, релігійних організацій, що допомагають ВІЛ-інфікованим на міжнародному рівні, — вважає Валерія Рачинська - керівниця відділу з прав людини, гендеру та розвитку спільнот «100% життя» - Мережа ЛЖВ. — Це дасть додаткові ресурси для боротьби з епідеміями та стигмою і дискримінацією людей з ВІЛ. Крім того, міжнародний досвід релігійних та громадських організацій буде корисним для України та партнерів зі Східної Європи та Центральної Азії та навпаки. Адже Україна має позитивні кейси у протидії ВІЛ. Міжконфесійна консолідована співпраця показує готовність релігійних громад країни допомагати людям з різними хворобами, зокрема ВІЛ/СНІД".
Учасники онлайн-зустрічі також одноголосно делегували регіонального представника платформи «Віра за життя» о. Сергія Дмитрієва на Міжнародну платформу ««Faith2EndAIDS».