«УКУ – це платформа для будівництва нового суспільства в Україні», – Патріарх УГКЦ
Карантин не став на заваді, аби зібратися друзям Університету – захід відбувся в онлайні, і на підтримку талановитих студентів, найкращих викладачів та розвиток нових програм жертводавці зібрали 9 873 800 грн. Про це повідомляє пресцентр УКУ.
Благодійний вечір відкрив Глава УГКЦ, великий канцлер УКУ Блаженніший Святослав. Він висловив подяку жертводавцям, які за таких складних обставин підтримують Університет:
«У час панмедії ми шукаємо різні способи та платформи, аби бути разом. Однією з таких платформ є Український католицький університет. Це платформа зустрічі, цінність якої ми тепер відкриваємо по-новому; тут зустрічаються студенти, викладачі, люди з різних культур, національностей. УКУ – це своєрідний новий ареопаг українського суспільства, де народжуються нові ідеї, де народжується щось прекрасне, світле. Це платформа для будівництва нового суспільства в Україні».
Президент УКУ, архиєпископ і митрополит Філадельфійський у США владика Борис Ґудзяк додав: «Наш університет складає лише 2% львівського університетського простору, але на нього рівняються. Він став буксиром, що тягне за собою величезні кораблі. Наш маленький університет стимулює вищу освіту України, і є каталізатором у сфері навчання та корпоративної культури. Важливо бачити таких каталізаторів і буксирів, і в них інвестувати».
Він також подякував спільноті Університету та всім, хто її підтримує за те, що втримали удар теперішніх викликів. «Цей рік є роком викликів і великих змін. Але ми приречені до оптимізму, маємо дивитися вперед і вгору», – підсумував владика Борис Ґудзяк.
Одним із найбільш очікуваних моментів вечора став відкритий діалог історика, професора УКУ Ярослава Грицака з головним промовцем, британським журналістом Пітером Померанцевим. Інтелектуали поговорили про російську пропаганду, стратегії розвитку країни та роль УКУ.
Відповідаючи на запитання щодо ролі УКУ, Пітер Померанцев зазначив: «УКУ – це високі стандарти, якісна освіта і відсутність корупції. Унікальна роль Українського католицького університету, як на мене, в тому, що йому вдалося поєднати традиційні цінності та прогресивні ідеї. У всьому світі, зокрема у Європі та в США, ми бачимо як ці два типи цінностей часто не можуть співіснувати, і це сумно. УКУ ж показує, що їх можна поєднати: мати глибокі традиції (у найкращому розумінні цього слова) та прогресивні глобальні ідеї».
Своїми особистими історіями та успіхами поділились студент та випускниця Університету.
Роман Тимоцко, студент програми з управління неприбутковими організаціями, молодіжний делегат України в ООН, менеджер з розвитку «Пласту» поділився враженнями після першого року навчання: «УКУ – це місце, де до студентів ставляться з повагою. УКУ – це про партнерство, про якість, навіть тоді, коли ніхто не перевіряє. Тут все просякнуто життєрадісністю. Найважливішим для мене є те, що в цьому університеті людина – в центрі всього: задля її комфорту побудовані всі приміщення, розроблені навчальні програми і системи. Для мене це дуже цінно».
Марія Паплаускайте, випускниця Школи журналістики, співзасновниця The Ukrainians Media, головна редакторка Reporters наголосила на важливості підтримки Спільноти та жертводавців, завдяки якій легко рухатися вперед і ставити великі цілі. Вона також поділилася словами з приватної розмови з владикою Борисом, які стали життєвим орієнтиром: «Той, хто багато отримує, має багато віддавати. Я намагаюся користуватися цією порадою і закликаю вас до цього».
Долучитись до збору коштів і підтримати УКУ можна за посиланням: https://supporting.ucu.edu.ua/donate/.
Також УКУ запрошує підписати на регулярні щомісячні пожертви https://supporting.ucu.edu.ua/donate/#subscribe