УКУ хоче взяти в оренду палац Фредрів-Шептицьких

30 вересня, 18:12
Культура
УКУ хоче взяти в оренду палац Фредрів-Шептицьких - фото 1
Український Католицький Університет має намір взяти в оренду і відреставрувати палац Фредрів-Шептицьких у селі Вишня Самбірського району. Зараз пам’ятка архітектури перебуває на балансі Вишнянського коледжу ЛНАУ і потребує нагального ремонту.

Про це повідомляє zaxid.net.

«Ми почали з весни 2021 року думати про взяття в оренду цього комплексу. Крім палацу, там є ще господарські будівлі у дуже важкому стані, одна практично не підлягає відновленню. Виготовили технічні паспорти за свої кошти й провели роботу з Міністерством освіти і науки України та отримали його дозвіл на передачу в оренду. Документи готові, але таке рішення за університетським статутом має приймати сенат, засідання якого відбудеться у лютому 2022 року», – повідомив керівник проектних програм УКУ Мирослав Сеник.

Також він додав, що УКУ планує реставрувати палац, а поруч збудувати конференц-зал, готель, ресторан для потреб навчального закладу та охочих. Наразі католицький університет не готовий детальніше розповісти про плани щодо палацу, концепція ще напрацьовується.

Торік у жовтні біля палацу знімали серіал «Кава з кардамоном» за романом львівської письменниці Наталії Гурницької. Для цього на фасаді палацу зробили косметичну побілку. Як тоді розповідав директор Вишнянського коледжу ЛНАУ Андрій Вантух, палац Фредрів-Шептицьких потребує значно серйознішого ремонту. Насамперед треба провести гідроізоляцію фундаменту і ремонт даху, який протікає. Реставрації потребують і ліпнина на фасаді, й інтер'єр.

Палац у с. Вишня (колишня назва Бенькова Вишня) належав відомому польському драматургу Олександрові Фредру, який був дідом митрополита Андрея Шептицького. Зараз палац частково використовується Вишнянським коледжом, але в основному пустує. Це пам'ятка архітектури місцевого значення XIX ст. і фактично єдиний будинок, пов'язаний з родиною Шептицьких, адже їхній родинний маєток у с. Прилбичі згорів. Всередині створили меморіальну кімнату Олександра Фредра та його внука, митрополита Андрея Шептицького.