УКУ оновлює стратегію розвитку, відповідно до викликів війни

25.03.2023, 15:02
Католики
УКУ оновлює стратегію розвитку, відповідно до викликів війни - фото 1
Управлінська команда УКУ перебуває у процесі стратегічного планування та працює над розробкою нової стратегії університету до 2025 року.

Джерело: УКУ

Проректорка зі стратегічного розвитку УКУ Софія Опацька розповідає, що ще у травні 2022 року команда переглядала, наскільки актуальною є чинна «Стратегія УКУ-2025» в контексті повномасштабної війни, і чи є сенс в цій стратегії в умовах майбутньої відбудови України. Так було прийнято рішення запустити процес стратегічного планування і оновити плани розвитку університету.

Протягом року повномасштабної війни до процесу планування нової стратегії було залучено кілька десятків осіб на початковому етапі: проведення експертних дискусій щодо змін людського капіталу в Україні через війну, потреб в процесі відбудови, дослідження викликів, спричинених війною для українців та зокрема для української освіти, можливі шляхи розвитку вищої освіти в Україні та у світі.

Зокрема, Центр абітурієнта УКУ провів дослідження про виклики, які постали перед українськими школами в умовах повномасштабної війни. Марта Тиченко, керівниця відділу студентської кар’єри УКУ провела дослідження серед роботодавців ― які виклики стоять перед бізнесом, аби розуміти як студенти та випускники зможуть планувати свої карʼєри.

«У процесі підготовки до стратегічного планування перед нами постало завдання ― зрозуміти контекст, виявити тенденції, і починати шукати можливі рішення, – ділиться Софія Опацька. – Весь рік в УКУ тривали візійні зустрічі в контексті відбудови України та реагування на майбутні виклики в освіті та в суспільстві загалом. А Horizon Group запропонувала важливі точки які варто врахувати в процесі формування майбутньої стратегії університету ― як Український католицький університет може послужити Україні, суспільству, перш за все, у відбудові країни після перемоги, і що важливо, – які запити та тренди є актуальними і ключовими».

Так серед важливих напрямків, у які УКУ може зробити свій особливий внесок, робоча група виділила такі:

  • Зміна управлінської культури в Україні (освіта, бізнес, громадський сектор, держава), а також відновлення та підтримка людського потенціалу.
  • Робота з громадами. Увага до роботи з середньою освітою. Ревіталізація та зміцнення громад.
  • Розвиток ключових міжнародних партнерств та формування мережі «амбасадорів» України.
  • Охорона здоров’я і медицина, реабілітація, психічне здоров’я. Підсилення життєстійкості і самозарадності людей і що важливо ― вплив на екосистему відновлення суспільного здоров’я. Зцілення ран війни: якісні послуги психічного здоров’я, інклюзія.
  • Лобіювання законодавчих змін в освіті. Стимулювання появи дієвого ринку праці освітян: викладачів та адміністраторів. Створення, розвиток, підтримка середовища експертів та лідерів думок для здійснення впливу на суспільство через формування етичних політик на базі Соціального вчення Церкви.
  • Цифровізація: зі збільшенням використання технологій навчальні заклади повинні адаптуватися до епохи цифрових технологій.

«Ми маємо зрозуміти, куди повинні рухатись і на чому сфокусуватися. Зараз до УКУ надзвичайно високі очікування та надходить багато запитів. Тож треба визначитись, що будемо робити і чого робити не будемо. Може здатися, що таке довготермінове планування не на часі, і релевантніше ставити короткі й проміжні цілі. Але ми переконані – треба думати глобально і довготерміново», ― наголошує Софія Опацька, проректорка зі стратегічного розвитку Українського католицького університету.УКУ оновлює стратегію розвитку, відповідно до викликів війни_1Проректорка зі стратегічного розвитку Софія Опацька

Зараз розробка стратегії на початковому етапі.