УКУ з неофіційним візитом відвідав президент України Володимир Зеленський

11.01.2023, 15:00
Держава
УКУ з неофіційним візитом відвідав президент України Володимир Зеленський - фото 1
11 січня з неофіційним візитом Український католицький університет відвідав президент України Володимир Зеленський. Університет також відвідали керівник Офісу президента Андрій Єрмак та голова Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький.

Джерело: УКУ

Володимир Зеленський зустрівся з ректором УКУ о. Богданом Прахом. Отець Богдан розповів про історію становлення УКУ: від Львівської богословської академії, яку заснував митрополит Андрей Шептицький, а очолив тоді ще отець Йосиф Сліпий – до відновлення діяльності ЛБА (тепер УКУ) у незалежній Україні, лідером якого став владика Борис Ґудзяк.

Під час зустрічі з президентом отець-ректор розповів, у чому секрет успіху університету, який розбудував велику мережу благодійників по всьому світу, та про те, чому кілька років поспіль УКУ очолює рейтинг вступників: «Нам довіряють, бо всі процеси в нашому університеті прозорі. Все, що ви бачите в УКУ, побудоване на фундаменті християнських цінностей, в основі яких є Бог і Україна. І саме християнські цінності мають стати основою для побудови громадянського, високоморального суспільства. Наша мета, аби випускники УКУ ішли у світ: у владу, громадські організації, бізнес, соціальні сфери, і масштабували вплив нашого університету – на місцях втілювали зміни і будували оновлену Україну», – зазначив під час зустрічі з президентом ректор.

УКУ з неофіційним візитом відвідав президент України Володимир Зеленський_1
Університет також відвідали керівник Офісу президента Андрій Єрмак та голова Львівської ОВА Максим Козицький

Отець Богдан Прах також розповів, що на фронті зараз воює чимало студентів, викладачів та випускників Українського католицького університету. На жаль, 13 Героїв зі спільноти УКУ загинули у боях з російськими окупантами. Також з початку повномасштабного вторгнення росії, університет організував волонтерський центр, який зібрав уже понад 6 млн. доларів для допомоги Україні в час війни: українським воїнам, людям, які втікають від війни або живуть у зоні бойових дій. «Наш головний фокус – медична допомога для військових госпіталів, закупівля медикаментів та медичних товарів. УКУ є своєрідним центром, куди благодійники з усього світу надсилають допомогу. Це зокрема продукти, одяг, засоби гігієни. У перші місяці вторгнення університет також став прихистком для багатьох дітей та людей з особливими потребами, котрі могли проживати в університеті та отримати психологічний і духовний супровід», – додав о. Богдан Прах.

Довідка

Український католицький університет ― один із провідних університетів України. Кілька років поспіль УКУ очолює рейтинг вишів за балами ЗНО на контрактну форму навчання. З початком війни університет не зупинив навчального процесу, навпаки – освіта тут стала ще більш суспільно орієнтованою, аби відповідати на виклики часу.

В УКУ діє 11 бакалаврських та 15 магістерських програм. Щороку тут навчається близько 1900 студентів. Університет має більш ніж 150 академічних партнерів по цілому світу.

УКУ ― єдиний католицький університет від Польщі до Японії, успадкував і продовжує наукову діяльність Греко-Католицької Богословської академії, яку створив у 1928-1929 роках у Львові митрополит Андрей Шептицький, а очолив її перший ректор о. Йосиф Сліпий.