Унікальний цвинтар часів Русі знайшли на Київщині

24 січня, 12:10
Культура
Унікальний цвинтар часів Русі знайшли на Київщині - фото 1
У Київській області, приблизно за 80 кілометрів від Києва, археологи знайшли унікальний цвинтар XI століття. На ньому ховали людей із кільцями на шиї та відрами біля ніг.

Про це інформує НВ.

Кладовище містить 107 могил, більшість із яких є похованнями в дерев’яних трунах. Серед похованих є як чоловіки, так і жінки. Чоловіки поховані зі зброєю, такою як сокири, наконечники списів і мечі. А ось деякі жіночі рештки були прикрашені вишуканими шийними перснями.

Інтерес викликають також поховання, де біля ніг небіжчиків виявлено відра. Цей елемент, можливо, був частиною похоронного ритуалу.

Знахідки також включають кам’яний вівтар, браслети, намисто і залишки харчових підношень, таких як курячі кістки і яєчна шкаралупа. Археологи вважають, що вівтар міг використовуватися для проведення християнських або язичницьких ритуалів, а можливо і для обох. Деякі артефакти схожі зі знайденими на території країн Балтії, що може вказувати на присутність людей із цього регіону, які служили в армії київських правителів, таких як Володимир Великий і Ярослав Мудрий.

Експедицію проводили з 2017 до 2022 року, але розкопки призупинили через триваюче російське вторгнення в Україну. Її результати було представлено на щорічних зборах Археологічного інституту Америки, які відбулися 4−7 січня в Чикаго.