"УПЦ має зробити рішучі висновки, а ЮНЕСКО і ООН припинити членство Росії", - Зеленський про обстріл Святогірської лаври

04 червня, 23:46
Держава
"УПЦ має зробити рішучі висновки, а ЮНЕСКО і ООН припинити членство Росії", - Зеленський про обстріл Святогірської лаври - фото 1
У 101-й день повномасштабної війни на Донеччині у Святогірській лаврі згорів Всіхсвятський скит. Він загорівся внаслідок російського артилерійського обстрілу. Президент Зеленський назвав вчинки Росії - варварством та закликав світ засудити Росію.

"Вже далеко не перший удар по лаврі. Ще в середу від російського обстрілу загинули троє монахів лаври. Богослужіння змушені проводити в підвалі. Гуркіт артилерії і «прильоти» російських снарядів – у лаврі постійні.

І це одна з трьох лавр України. Це лавра Української Православної Церкви, яку в Москві досі вважають повʼязаною з Російською Православною Церквою. Навіть це не зупиняє російську армію.

Вони готові спалювати все: православні церкви так само, як і будь-що інше в Україні. За час повномасштабної війни російськими обстрілами вже зруйновано або пошкоджено 113 церков. Серед них є і старовинні, що пережили Другу світову війну, але не вистояли російську окупацію. Є й ті, які були побудовані вже після 1991 року. Всіхсвятський скит Святогірської лаври почали відбудовувати у 2001 році. Якраз 10 червня була б чергова річниця початку будівництва", - йдеться у Зверненні Президента, яке поширив його офіційний сайт.

Володимира Зеленського вразило те, що російські пропагандисти звинувачують українців у підпалі скиту. Хоча монахи і миряни у Святогір’ї, наголошує президент, прекрасно бачили, що це була саме російська артилерія.

"Вважаю, що й ця брехня пропагандистів, і цей обстріл, і підтримка православними єрархами в Росії агресії проти України – усе це має спонукати Українську Православну Церкву до висновків. До більш рішучих висновків і до чіткого засудження кожного з тих, хто потурає агресії.

Українські дипломати зроблять усе, щоб про цей черговий злочин окупантів дізналися усі у світі. Росія свідомо і системно знищує українську культурну та історичну спадщину так само, як і соціальну інфраструктуру, як і житлові будинки, як і все, що необхідне для нормального життя.

Держава, яка це робить, не може бути членом ЮНЕСКО і не може залишатися в ООН, ніби нічого не сталося. Статут ООН не передбачає жодних прав для терористів, а ЮНЕСКО – не місце для варварів", - наголосив Володимир Зеленський.

Як РІСУ інформувала, 4 червня, під обстріл окупантів знову потрапила Святогірська лавра в Донецької області. Внаслідок військових дій сталася масштабна пожежа на території Всіхсвятського скиту Свято-Успенської Святогірської Лаври. Полум'я повністю охопило головний храм обителі.

'УПЦ має зробити рішучі висновки, а ЮНЕСКО і ООН припинити членство Росії', - Зеленський про обстріл Святогірської лаври - фото 94467