УПЦ МП - колабораційна структура, яка готова співпрацювати з будь-якою владою, - о. Георгій Коваленко

05 липня, 09:34
Суспільство
УПЦ МП - колабораційна структура, яка готова співпрацювати з будь-якою владою, - о. Георгій Коваленко - фото 1
Священик ПЦУ, ректор Відкритого православного університету Святої Софії-Премудрості Георгій Коваленко вважає, що доля Української Православної Церкви Московського Патріархату залежить від успіхів Збройних сил у веденні війни.

Про це він сказав в ефірі Радіо НВ.

«Ми бачимо потенційно колабораційну структуру, яка готова співпрацювати і намагатися сподобатися будь-якій владі. На нашій території вони намагаються сподобатися українській владі. Тому, напевно, їх доля залежить від Збройних Сил України і наших успіхів на фронті», — розповів Коваленко.
Священик пояснив: коли в Україні слабшає політичний вплив Росії, то УПЦ МП «починає мімікрувати».

«[Тоді Московський Патріархат] то екзархат, то незалежний, то автономний, то майже автокефальний — придумує собі варіанти. Але коли повертається московська влада (як ми це зараз бачимо на окупованих територіях, як це було у 20-х роках, коли сюди зайшли більшовики, як було після 44-го року, коли сюди увійшли радянські війська), вся ця незалежність повністю випаровується і ті самі люди залишаються єпископами Московського Ратріархату», — додав Коваленко.

27 травня відбувся Собор УПЦ МП, який оголосив про «повну самостійність та незалежність» від Російської Церкви та висловив незгоду з позицією глави РПЦ Кирила.