УПЦ МП брала участь у протестних акціях в Чорногорії

29.01.2020, 10:36
УПЦ МП брала участь у протестних акціях в Чорногорії - фото 1
Делегація УПЦ МП на чолі з єпископом Баришівським Віктором (Коцабою) та заступником голови Відділу зовнішніх церковних зв'язків УПЦ МП протоєреєм Миколаєм Данилевичем взяла участь у протестних акціях у Чорногорії.

Делегація УПЦ МП на чолі з єпископом Баришівським Віктором (Коцабою) та заступником голови Відділу зовнішніх церковних зв'язків УПЦ МП протоєреєм Миколаєм Данилевичем взяли участь у протестних акціях у Чорногорії.

Про це повідомляє сайт ВЗЦЗ УПЦ МП.

Духовенство та віряни з України, як з’ясувалося, обурив ухвалений чорногорським парламентом закон, який обмежує права Сербської Православної Церкви у цій країні.

Протестна акція, за повідомленням сайту, відбулася 27 січня. Ходу очолив митрополит Амфілохій (Чорногорсько-Приморський). Віруючі несли ікони, хоругви та співали «Не дамо светине» (Не віддамо святинь).

Ході передували Богослужіння у монастирі “Савина Главица”, що неподалік від м. Будва (Чорногорія). Миторполит Амфілохій, який відправив Літургію, під час проповіді говорив про страшні страждання, які випали на долю православних народів Чорногорії і України, причиною яких стали в тому числі й «антицерковні» дії Константинопольського Патріархату в Україні.

Нагадаємо, 27 грудня 2019 року Чорногорський парламент ухвалив закон про свободу віросповідання, який спрямований на зменшення впливу Сербської Церкви в Чорногорії і передбачає націоналізацію храмів, зведених до 1918 року.

У країні почалися масові протести на підтримку Сербської Церкви, а на мітингу в Косово навіть помітили куратора з ГРУ РФ. В інформаційному полі Росія підтримує Сербську Церкву, а прагнення чорногорців мати власну Церкву пояснює “агресивним націоналізмом”.

Президент Чорногорії Джуканович звинуватив Сербську Церкву у підтримці ідеї Великої Сербії, тобто сепаратизмі: “Вони вважають, що Чорногорія була створена помилково”.

В середині січня президент Сербії Александар Вучич заявив про “безправне становище” сербів у Чорногорії та необхідність їх захищати.