"УПЦ МП грає в церковні політичні ігри і заздалегідь узгодила з Кирилом рішення Собору", – митрополит ПЦУ

"УПЦ МП грає в церковні політичні ігри і заздалегідь узгодила з Кирилом рішення Собору", – митрополит ПЦУ - фото 1
Хоча Московський Патріарх Кирил і зробив критичну заяву щодо рішення Собору УПЦ МП, але про це вони домовились заздалегідь.

Таку думку висловив постійний член синоду ПЦУ, митрополит Львівський Макарій (Малетич) в інтерв’ю Духовній величі Львова, інформує Релігйна правда

За словами митрополита, незадовго перед цим рішенням обговорювали на Соборі ПЦУ шляхи, якими можуть піти в УПЦ МП.

“Були висловлені різні думки та припущення. Здебільшого ймовірність подібних змін в УПЦ заперечували. А я казав, що зміни будуть. Я відчував, що буде, тому що їх логіку зрозуміти нескладно. Була перша хвиля переходу парафій та священиків від них до ПЦУ після Об’єднавчого собору і дарування Томосу. І коли, в лютому почалася війна люди знову збурилися. Не єпископи, зрідка священики, а самі люди, українці. І почалася нова хвиля переходу парафій. Для того, щоб зупинити її вони й пішли на ці зміни.

Хоча Московський Патріарх Кирил і зробив критичну заяву щодо рішення Собору УПЦ, але я думаю, що вони домовились заздалегідь. Я можу руку на серце покласти, що так було. Бо це хоч і Церква, але грає в церковні політичні ігри. Тож побачимо який буде діалог”, – наголосив він.