УПЦ МП із часом зрозуміє, що зробила неправильний вибір, – Патріарх Варфоломій

25 жовтня, 17:25
Православні
Предстоятель УПЦ МП Митрополит Онуфрій (Березовський) - фото 1
Предстоятель УПЦ МП Митрополит Онуфрій (Березовський)
Якби Митрополит УПЦ МП Онуфрій погодився взяти участь в Об’єднавчому Синоді, на який його запросила Мати-Церква разом з іншими братами, то сьогодні вони б не опинилися в ізоляції.

Таку думку висловив Вселенський Патріарх Варфоломій в інтерв’ю кіпрській газеті «Політіс» з нагоди 30-річчя обрання на патріарший престол, повідомляє Релігійна правда.

За його словами, Вселенський Патріархат не розривав спілкування з Московським Патріархатом і його “серце не закрите для братів”.

“Можливо, навмисне замовчується той аспект, що Вселенський Патріархат не розривав спілкування з Московським Патріархатом саме тому, що не вважає, що існує якесь порушення церковного порядку та канонічного права. Це означає, що наше серце не закрите для братів. Насправді навпаки. Якби итрополит Онуфрій погодився брати участь в Об’єднавчому Синоді, на який його запросила Мати-Церква разом з іншими братами, то сьогодні, мабуть, було б інакше. Це не сталося. Вони тілесно відмовлялися сприяти єдності і вважали за краще ізоляцію через розрив суспільства та загрозу розколу”, – зазначив Патріарх Варфоломій.

Він висловив сподівання, що УПЦ МП із часом зрозуміє, що зробила неправильний вибір.

“Ми сподіваємось, що брати з часом зрозуміють неправильний вибір, тому що життя Української Православної Церкви триває у Святому Дусі, а ті, хто позбавив себе спілкування зі своєю Матір’ю, – це ті, хто свідомо чи ні обрали церковну самотність”, – наголосив Вселенський Патріарх.