УПЦ МП має передати державі Палац Терещенків у селищі Червоне, - рішення суду

15 січня, 17:29
Держава
УПЦ МП має передати державі Палац Терещенків у селищі Червоне, - рішення суду - фото 1
УПЦ МП зобов’язана передати Палац Терещенків у селищі Червоне на Житомирщині у власність державі.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства культури та інформаційної політики, передає Укрінформ.

15 січня Північно-західний апеляційний господарський суд розглянув апеляційну скаргу УПЦ МП на рішення Господарського суду Житомирської області та залишив її без задоволення.

"Відтак УПЦ МП зобов’язана передати Палац Терещенків у селищі Червоному у власність державі", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що МКІП виступило третьою стороною під час цього процесу, адже послідовно бореться за повернення у власність держави української історичної спадщини.

Нагадаємо, Господарський суд Житомирської області ухвалив повернути державі маєток Терещенків у смт Червоне, який перебував у власності Житомирської єпархії УПЦ МП.

Раніше Верховний суд підтримав позицію Житомирської обласної прокуратури щодо незаконності передачі палацу Терещенків у смт Червоне у власність Житомирської єпархії УПЦ МП і ухвалив направити справу до суду першої інстанції для продовження розгляду та прийняття законного рішення на захист державних інтересів.

Будівля, про яку йдеться, зведена 1861 року Адольфом Грохольським, після його смерті перейшла у власність відомого мецената та цукрового промисловця Миколи Терещенка. Після приходу більшовиків там облаштували сирітський притулок, а згодом - фабрично-заводське училище.

Об’єкт є пам’яткою архітектури місцевого значення.

У 2000 році ВАТ «Червоненський цукровик» безкоштовно передав маєток у власність Житомирської єпархії. У 2001 році в частині палацу створили Червоненський Свято-Різдва Христового жіночий монастир, підпорядкований Житомирській єпархії УПЦ МП. Охоронного договору на пам’ятку архітектури єпархія не мала.

Бердичівська окружна прокуратура встановила факт протиправного вибуття майна державної форми власності - садиби Терещенка і звернулася до суду з позовом про повернення втраченої нерухомості державі. Усі судові рішення про відмову прокуратура оскаржила.