УПЦ МП на міжнародній арені заявила про "переслідування" та "силові захоплення храмів"

УПЦ МП на міжнародній арені заявила про "переслідування" та "силові захоплення храмів" - фото 1
УПЦ МП заявила про порушення прав їх вірян, про "силові захоплення храмів", блокування реєстрації статутів і обмеження конституційних прав релігійних організацій законом про примусове перейменування, “поширення щодо кліриків і мирян риторики ненависті в ЗМІ” та про "префренції для ПЦУ" з боку влади України.

Відповідну Заяву зробило представництво УПЦ МП при європейських міжнародних організаціях. Заяву поширив 31 травня офіційний сайт УПЦ МП.

В УПЦ МП заявили, що повідомлення про перехід УПЦ МП до іншої конфесії не відповідають дійсності, що це не що інше як "рейдерське захоплення громад і храмів".
Не оминули увагою в УПЦ МП надання Патріархом Варфоломієм Томосу для ПЦУ.

УПЦ МП звинувачує Патріарха Варфоломія в тому, що з наданням Томосу "посилилася дискримінація і тиск на УПЦ МП через надання владою привілеїв цій конфесії в Україні і через високий рівень пропаганди ненависті стосовно УПЦ".

"Томос про автокефалію «ПЦУ», є недійсним і не має канонічної сили. Вчинення щодо вірян УПЦ масових правопорушень, а також дискримінаційна державна політика, дозволяють зробити висновок про створення діями Константинопольського Патріархату істотних умов для посилення порушень прав людини в Україні у сфері релігійних відносин", - йдеться у заяві УПЦ МП.

Ще УПЦ МП поскаржилася, що в Україні не виконуються рекомендації ООН про неприпустимість створення привілейованих Церков: "Новоствореній структурі «ПЦУ» в преференційному порядку був наданий храм комплексу Софії Київської, при цьому неодноразові спроби УПЦ отримати аналогічне право були проігноровані. З подібними обмеженнями прав стикаються структури УПЦ і в інших регіонах України, зокрема з виділенням земельних ділянок громадам УПЦ для будівництва храмів, а також з реалізацією інших законних прав, які сьогодні заблоковані з політичних міркувань або вкрай ускладнені".

У заяві УПЦ МП також сказано: " У разі, якби державна влада України забезпечувала добровільність зміни конфесійної приналежності, і не надавала б «ПЦУ» преференцій, − створення нової релігійної структури не призвело б до трагічних зіткнень навколо громад УПЦ, котрих примушують до зміни приналежності різні політичні сили і радикальні організації".

В УПЦ МП також заявили, що "процесові так званих «переходів» громад УПЦ в ПЦУ надається істотна адміністративна підтримка на рівні центральної та регіональної влади, а державні структури найвищого рівня відкрито демонструють привілейоване становище ПЦУ".

Обурена УПЦ МП ще й тим, що “в Україні склалася стійка тенденція з третирування і маркування вірян УПЦ як нібито прихильників певної геополітичної позиції, ідеології “русского міра” і прихильників політики Російської Федерації”, що "ПЦУ іменується «символом духовної незалежності України», а УПЦ − «провідником кремлівської пропаганди і механізмом деструкції національної єдності України»".

Викладені вище позиції з основних "проблем становища УПЦ" Представництво УПЦ МП при європейських міжнародних організаціях довело до відома РПЛ ООН, КПЛ ООН, ОБСЄ, Верховного комісара ООН з прав людини, Представника з питань свободи медіа в регіоні ОБСЄ, Спеціального доповідача ООН з питань свободи релігії та переконань, ПАРЄ, парламентарів ЄС, Комітету ЄС з протидії дискримінації, Спеціального посла ЄС з просування свободи релігії за межами ЄС, міжнародних правозахисних організацій, представників журналістської спільноти.