УПЦ МП проти Варфоломія вперше використала людей, що не мають жодного уявлення про церковне життя, - експертка

УПЦ МП проти Варфоломія вперше використала людей, що не мають жодного уявлення про церковне життя, - експертка - фото 1
До такого висновку прийшла експертка з релігійних питань та оглядачка  "Укрінформу" Лана Самохвалова після спілкування з учасниками акцій протесту УПЦ МП проти візиту Патріарха Варфоломія.

"РПЦ через УПЦ МП намагалася максимально вкластися у те, щоб дискредитувати візит, шукала (безуспішно) лобістів у владі, створювала ініціативні групи начебто мирян, які не задоволені візитом. І які у день зустрічі Варфоломія зі спікером Верховної Ради вивели людей під парламент. Це була не перша публічна акція УПЦ МП, але перша, в якій використано людей, що не мають найменшого уявлення ані про церковне життя, ані про предмет протесту", - написала експертка, підбиваючи підсумки візиту в Україну Вселенського Патріарха.

За її словами, двогодинні діалоги з учасниками дають підстави стверджувати, що більшість із них залучали традиційними для українських партій стимулами. При цьому присутні на акції священики УПЦ МП, наголошує Лана Самохвалова, "явно соромилися своєї участі, а люди, які тримали протестні транспаранти грецькою та англійською мовами, не знали – що на них написано".

"Якщо кілька років тому існувало поняття “професійних росіян”, які освоюють федеральні бюджети РФ задля підтримки “русских соотечествеников”, то тепер з’явилося поняття "професійних православних”, які виходять на церковну тему в інтересах Моспатріархії", - резюмує Лана Самохвалова.