УПЦ МП на Запоріжжі створила козацький патруль

«Мелітопольський курень Запорізького війська низового» - фото 1
«Мелітопольський курень Запорізького війська низового»
Екс-радник голови СБУ Ярослав Антоняк попереджає про загрозу, яку може становити «канцелярія Мелітопольського куреня Запорізького війська низового».

У Мелітополі на Запоріжжі 29 червня було відкрито канцелярію «Мелітопольського куреня Запорізького війська низового». У церемонії відкриття взяли участь представники УПЦ МП, а також одіозний Олександр Панченко, який називає себе «Верховним отаманом Запорозького війська низового».

Вищеназваний Олександр Панченко - особистість добре відома в Запорізькій області. За активну співпрацю з Церквою був удостоєний вищої нагороди УПЦ МП - ордена Святого Володимира Рівноапостольного. Він також є кавалером медалі «10 років Союзу Козаків Росії». На початку 2014 року був викинутий у смітник місцевими патріотами за підтримку проросійських сил.

За повідомленням ria-m.tv, канцелярія повинна стати місцем проведення загальних зборів для козаків та координації їх дій.

Своє угрупування самі члени організації називають народною поліцією і планують здійснювати охорону громадського порядку.

«Такі функції ми виконували і раніше: виїжджали в Крим, Почаїв, Київ, в Мелітополі охороняли громадський порядок на багатьох заходах», - каже «отаман» Мелітопольського куреня «Запорізького війська низового» Ігор Лисенко.

Екс-радник голови СБУ Ярослав Антоняк рекомендує Міністерству внутрішніх справ та Службі безпеки України вжити відповідних заходів щодо відкритої напередодні «канцелярії Мелітопольського куреня Запорізького війська низового» оскільки на його думку дана структура становить загрозу для безпеки регіону і національної безпеки в цілому.

Про це Ярослав Антоняк заявив в коментарі виданню Guildhall.

«Відкриття так званої «канцелярії Мелітопольського куреня Запорізького війська низового» це небезпечний прецедент, оскільки парамілітарні формування РПЦ відомі незаконними силовими діями та заходами з дестабілізації суспільно-політичної ситуації.

Зокрема, «верховний отаман» цього війська Володимир Панченко, який вже займався розгойдуванням «русского міра» в Запоріжжі в 2014 році. Регіон чутливий, тому СБУ і МВС необхідно звернути увагу на створення подібної структури, що становить загрозу для національної безпеки України», – заявив Ярослав Антоняк.

Екс-радник голови СБУ приводить підтверджений випадок участі таких «охоронних» формувань УПЦ МП в стрілянині в Броварах, де було зафіксовано участь груп силової підтримки Російської Православної Церкви на Вінничині.

«Сьогодні, ця структура в Запорізькій області несе такі ж загрози, які принесли подібні структури на Донбасі в 2014 році – розпалювання міжетнічної, міжнаціональної та релігійної ворожнечі, антиукраїнська діяльність і дестабілізація суспільно-політичної ситуації», – сказав Ярослав Антоняк.

Відділ комунікації поліції Запорізького регіону повідомляє, що це громадське формування ще не зареєстроване відповідно до чинного законодавства. У поліції наголосили, що діяльність таких громадських формувань відбувається лише із залученням співробітників поліції.

Василь Домбровський для РІСУ