УПЦ МП обмежили доступ до Ближніх та Дальніх печер лаври

21 березня, 14:37
Держава
УПЦ МП обмежили доступ до Ближніх та Дальніх печер лаври - фото 1
Керівництво національного заповідника “Києво-Печерська лавра” 20 березня скерувало на адресу монастиря УПЦ МП листа з повідомленням про те, що віднині доступ до Ближніх та Дальніх печер буде припинений через роботу комісії.

Про це пише Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ МП.

Також у зв’язку із цим припиняється доступ до Хрестовоздвиженського храму, Аннозачатіївського храму та храму на честь Собору всіх преподобних Печерських (Теплий храм).
У листі чиновника Мінкульту повідомляється, що внаслідок створення комісії, яка буде визначати «наявність, збереженість та стан збереження культурних цінностей», «доступ до об’єктів (тобто, храмів та печер) буде обмежено».

В УПЦ МП негативно сприйняли використання словосполучення «культурні цінності» та «музейні експонати», які міністр культури Олександр Ткаченко виживає на означення святих мощей.

"Адже в тоталітарний радянський час атеїстичною владою широко проводилися кампанії з відкриття мощей задля показу їх стану збереженості. Ці кампанії супроводжувалися наругою над святинею, мощі діставали з ковчегів, з них знімали покрови для детального опису і виставлення на музейних вітринах. Зачинення печер заповідником без попередження є безпрецедентним проявом обмеження прав українських вірян, які цими днями масово їдуть з різних регіонів в надії вклонились Києво-Печерським святиням", - заявив речник УПЦ МП митрополит Климент Вечеря.