У Хмельницькому на території старого польського кладовища, попри спротив мешканців, робітники поновили будівельні роботи зі зведення храму.
Як інформує Поділля News, у вихідні у Хмельницькому на вулиці Чехова, 28 місцеві мешканці та активісти зафіксували відновлення робіт.
Один з активістів – хмельницький відеоблогер Віталій Підгайчук, який також мешкає на цій вулиці – фіксував на відео процес будівництва та розмови з робітниками.
Хмельничанин зазначає: ще чотири роки тому, коли вперше на території кладовища намагалися почати будівництво, він створив ініціативну групу, в яку входили місцеві мешканці, що виступали проти зведення храму на могилах.
«Ми зібрали майже пів тисячі підписів людей, які є мешканцями цієї вулиці, мешканців Хмельницького, в яких поховані тут рідні. Ми зібрали підписи і подали їх на розгляд земельної комісії. Земельна комісія підтримала ініціативну групу», – розповідає Віталій.
І додає: на цвинтарі є могили, до яких досі приходять родичі померлих.
«Тут були поховання, а зараз забудовник без дозволів забиває сваї в могили. Вони навіть поставили туалет на могилах наших предків. Ви розумієте, як цинічно?» – обурюється хмельничанин.
За його словами, частину надгробків позгрібали з могил та абияк поскидали на купу.
Протоєрей УПЦ МП Іоан каже: на цьому місці планують збудувати храм Великомученика Дмитрія – покровителя воїнів. Зазначає: мають необхідні документи, які надають дозвіл на будівництво. Датовані вони 2011-2012 роками.
На те, що храм будуть на території кладовища, священик відповідає так:
"Це не від мене залежало, я цієї землі не виділяв. Мені виділяли на сесії. Мені сказали: «Не переживайте, це земля міської ради"".
Голова Хмельницького обласного осередку спілки поляків Франц Міцінський розповідає: на цьому кладовищі є могили відомих осіб: генерала російської армії, міського голови тодішнього Проскурова Миколи Сікори, англійського лейтенанта Віктора Лоуренса.
"Це акт вандалізму, який не знає меж", – коментує Франц Міцінський.
"У 2016 році Хмельницька міська рада підтримала ініціативу мешканців вулиці Чехова щодо заборони будівництва храму", – розповідає директор департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів Олександр Чорнієвич.
"Там у свій час були могили, були хрести, відповідно, ніхто не зробив перепоховання останків людей, які там знаходяться. Вони звичайно підвали не роблять, не розкопують ці могили, а забивають палі. Це є неприпустимо", – коментує посадовець.
Олександр Чорнієвич додає: планують зініціювати припинення акту постійного користування представників цієї конфесії та зупинити в законний спосіб будівельні роботи.