УПЦ МП подала в суд заяву щодо експертизи ДЕСС про наявність зв’язків з МП

УПЦ МП подала в суд заяву щодо експертизи ДЕСС про наявність зв’язків з МП - фото 1
До Київського окружного адміністративного суду в інтересах Свято-Успенської Києво-Печерської лаври (чоловічий монастир) УПЦ МП подано позовну заяву щодо експертизи Державної служби України з етнополітики та свободи совісті Статуту про управління Української Православної Церкви на наявність церковно-канонічного зв’язку із Московським Патріархатом.

Про це повідомив адвокат монастиря протоєрей Микита Чекман, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ МП.

Адвокат інформує, що відповідачем у справі виступає Державна служба України з етнополітики та свободи совісті.

«Суть позову – про визнання протиправними та скасування:

– Наказу Державної служби України з етнополітики та свободи совісті від 23 грудня 2022 р. №Н-39/11 «Про забезпечення проведення релігієзнавчої експертизи Статуту про управління Української Православної Церкви».

– Наказу Державної служби України з етнополітики та свободи совісті від 27 січня 2023 р. №Н-8/11 «Про затвердження Висновку релігієзнавчої експертизи Статуту про управління Української Православної Церкви на наявність церковно-канонічного зв’язку із Московським патріархатом»».

Протоєрей Микита Чекман підкреслює, що «експертиза проведена з численними порушеннями законодавства та упередженими особами, які неодноразово висловлювали негативне ставлення до УПЦ».

Читайте також:

Висновок релігієзнавчої експертизи Статуту про управління Української Православної Церкви на наявність церковно-канонічного зв’язку з Московським Патріархатом

Єпископат УПЦ МП проігнорував рекомендації ДЕСС щодо реального розриву зв’язків з РПЦ

УПЦ МП є структурним підрозділом РПЦ, - Київський окружний адміністративний суд