УПЦ МП повернула мощі святих заповіднику "Чернігів стародавній"

УПЦ МП повернула мощі святих заповіднику "Чернігів стародавній" - фото 1
Мощі чернігівських архиєпископів, які напередодні забрали з собою із заповідника "Чернігів стародавній" священики УПЦ МП, знову повернені заповіднику.

1 квітня, пізно увечері, мощі чернігівських архієпископів Феодосія Углицького та Філарета Гумілевського, преп. Лаврентія повернуті до Троїцького собору. Це відбулося завдяки сприянню міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка, адвокатів юридичної компанії «Міллер», - повідомляє заповідник "Чернігів стародавній".

"24 березня керівництву заповідника стало відомо про переміщення Чернігівською єпархією Української Православної Церкви МП мощей святителів Феодосія Углицького та Філарета Гумілевського, преп. Лаврентія із Троїцького собору до храму «Всіх святих Чернігівських» м. Чернігова. Адміністрація Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» надіслала звернення керуючому Чернігівською єпархією УПЦ митрополиту Чернігівському і Новгород-Сіверському Амвросію (А. Я. Полікопі), настоятелю релігійної громади Свято-Троїцької парафії м. Чернігова УПЦ І. М. Пидану про те, що мощі святителя Феодосія Углицького перебувають на постійному обліку зберігання у заповіднику і є невід’ємною частиною державного Музейного фонду України. Відтак, про наміри будь-якого переміщення мощей Феодосія Углицького необхідно повідомляти та погоджувати із заповідником.

Мощі преп. Лаврентія та святителя Філарета Гумілевського не перебувають на постійному музейному обліку в заповіднику, проте вони є святинями усієї православної спільноти України і не є власністю однієї Української православної церкви. Преп. Лаврентій та святитель Філарет Гумілевський були поховані у архиєпископському склепі Троїцького собору. Їхні персоналії та діяльність є невід’ємною частиною історії пам’ятки архітектури національного значення, тому мощі мають перебувати саме у Троїцькому соборі м. Чернігова –– усипальні чернігівських архієпископів ХVIII––XIX ст.

УПЦ МП повернула мощі святих заповіднику 'Чернігів стародавній' - фото 111724

Адміністрація заповідника також звернулася з листом до начальника Чернігівської обласної військової адміністрації В’ячеслава Чауса з проханням сприяння у поверненні мощей святителя Феодосія Углицького, преп. Лаврентія та святителя Філарета Гумілевського Українською православною церквою до Троїцького собору, із заявами до начальника Головного управління Національної поліції в Чернігівській області В. Нідзельського та до начальника Служби безпеки України в Чернігівській області О. Ляха щодо застосування до зазначених неправомірних дій, необхідних заходів реагування згідно чинного законодавства України.

Інцидент неправомірного перенесення мощей святителів з Троїцького собору набув всеукраїнського розголосу. І завдяки вчасному реагуванню вони повернуті до пам’ятки архітектури, яка входить до цілісного майнового комплексу Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній»", - йдеться у повідомленні.