"УПЦ МП принципово уникає публікації "нового Статуту" про нібито її "незалежність від РПЦ", - Євстратій (Зоря)

"УПЦ МП принципово уникає публікації "нового Статуту" про нібито  її "незалежність від РПЦ", - Євстратій (Зоря) - фото 1
Речник ПЦУ митрополит Євстратій (Зоря) розкритикував УПЦ МП за навмисне зволікання з публікацією нового Статуту цієї Церкви.

"Протягом 560 днів керівництво МП в Україні не оприлюднило нібито зміненого «Статуту УПЦ», яким нібито засвідчена незалежність їхньої структури від МП (насправді - не засвідчена, бо вся структура МПвУ згідно «нового Статуту», п. 1, тримається на Грамоті московського Патріарха Алексія 1990 року про «самоуправління УПЦ» У СКЛАДІ РПЦ).

За цей час було дуже багато питань щодо такого стану: чому нібито головний документ МПвУ нею офіційно не оприлюднений. Але нічого не змінилося: офіційної публікації як не було, так і немає.

Що свідчить про одне: «новий Статут» НЕ ОПРИЛЮДНЮЄТЬСЯ ПРИНЦИПОВО. Тобто для керівництва МПвУ (Митрополитів Онуфрія, Антонія та протодиякона Новінського) ПРИНЦИПОВО важливо, щоби цей документ не був офіційно оприлюднений, а отже фактично залишався НЕ ДІЙСНИМ.

Що підтверджує як неспростовний факт: релігійне обʼєднання «УПЦ» не лише не розірвало звʼязків своєї підлеглості Моспатріархії, але принципово і вперто уникає публікації навіть власних документів, які нібито мають підтверджувати «незалежність УПЦ».

Чому так? Напрошується єдине пояснення: керівництво очікує часу, коли можна буде офіційно відректися від рішень «собору у Феофанії». І робить все для того, щоб навіть ці пусті рішення не набули офіційного статусу.

560 днів…", - написав владика Євстратій (Зоря) у ФБ.