УПЦ МП приносить в жертву Україну, захищаючи свої корпоративні інтереси за кордоном, - Кирило (Говорун)

УПЦ МП приносить в жертву Україну, захищаючи свої корпоративні інтереси за кордоном, - Кирило (Говорун) - фото 1
УПЦ МП, вустами найнятого ними захисника Роберта Амстердама, поширює по світу брехню, що Московський Патріархат в Україні нібито має тисячолітню історію, а ПЦУ лише 5 років.

Про це заявив архимандрит Кирило (Говорун), коментуючи інтервʼю, яке Амстердам дав Такеру Карлсону - епігону Трампа.

УПЦ МП, каже Говорун, насправді була створена митрополитом Філаретом (Денисенком) та Патріархом Алексієм II, який і надав грамоту про самоврядування.

"Ця грамота до цього часу є фундаментом для існування УПЦ, з якого вона ніяк не може зійти. А тисячу років тому була заснована Київська митрополія Константинопольського Патріархату, з яким УПЦ перервала стосунки", - зазначив він.

"Якби заявлене у Карлсона тисячоліття УПЦ було правдою, то це означало б, що УПЦ розірвала стосунки з самою собою. Але Карлсона ці нюанси не цікавлять. Його цікавить лише дошкулити демократам, навіть приносячи в жертву Україну. Так само УПЦ і Новінський вчергове готові принести в жертву своїм корпоративним інтересам всю Україну", - пояснив священнослужитель.

"Ще один примітний нюанс: Амстердам називає УПЦ «гілкою християнства», що відповідає протестантській теорії про «гілки християнства». Здається, абсолютно антиекуменічну УПЦ така характеристика повністю влаштовує. Як влаштовує і те, що адвокат виступає проти тези про те, що УПЦ та ПЦУ - це та сама релігія. Чим не пожертвуєш заради власних корпоративних інтересів", - додав він.

Нагадаємо, 25 вересня 2023 року на засіданні Священного Синоду УПЦ МП учасники вирішили використати для захисту своїх прав міжнародну юридичну компанію «AMSTERDAM & PARTNERS LLP. Священнослужителі Московського Патріархату запевняли, що міжнародна юридична фірма захищатиме їх на благодійній основі.