УПЦ МП ще раз буде збирати підписи проти закону про перейменування у РПЦ

21.12.2021, 16:02
Держава
УПЦ МП ще раз буде збирати підписи проти закону про перейменування у РПЦ - фото 1
Московський Патріархат в Україн вимагає негайно скасувати Закон про перейменування УПЦ МП, адже він, на їхню думку, несе загрози міжконфесійному миру.

Таку заяву зробилу учасники з'їзду прихильників УПЦ МП в Києво-Печерській лаврі, передає Главком.

Зокрема учасники заходу закликають владу для вирішення власних інтересів вплинути на Конституційний суд, що фактично є порушенням Конституції.

«Можливими шляхами вирішення даної проблеми могло би бути рішення Конституційного Суду України про неконституційність вказаного Закону або визнання Верховною Радою України нинішнього скликання помилки, зробленої попереднім скликанням Верховної Ради, неправового характеру вказаного Закону і виправлення даної помилки шляхом скасування цього Закону. Історія парламентаризму в Україні знає випадки скасування Верховної Радою попередньо ухвалених рішень як неправових, відтак є підстави сподіватися на мудрість і дійсно державницьке, а не популістське і авантюрне мислення народних депутатів України нинішнього скликання», – зазначається у документі.

Для тиску на владу представники УПЦ МП оголошують збір підписів про необхідність скасування закону.
«Видається доцільним оголосити новий збір підписів громадян під зверненням щодо необхідності такого скасування» – підсумували автори документу.

У заході взяли участь представники Московської Церкви, Польської та Сербської Православних Церков, народні депутати України, громадські діячі, релігійні експерти.

Верховна Рада ще у 2018 році схвалила закон, яким зобов'язала релігійні організації вказувати в назві свою приналежність до Росії, якщо така є.

На початку 2020 року Міністерство культури вказало список Церков, які мали це зробити. Зокрема, Українська Православна Церква Московського Патріархату мала змінити назву на Російську Православну Церкву в Україні.

Надаємо, у квітіні цього року УПЦ МП тішилася, що зібрала 1 060 238 підписів під Зверненнями до Президента України Володимира Зеленського, Кабінету міністрів та інших інституцій влади з приводу "дискримінаційних законів" проти Моспатріархату.