УПЦ МП святкуватиме 30-річчя Харківського Архиєрейського Собору, - рішення Синоду

УПЦ МП святкуватиме 30-річчя Харківського Архиєрейського Собору, - рішення Синоду - фото 1
16 листопада 2021 року в дистанційному режимі відбулось чергове засідання Синоду Української Православної Церкви МП.

Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ МП опублікував підсумки Синоду. Серед них йдеться про ухвалу у 2022 році провести урочисті заходи щодо 30-річчя Харківського Архиєрейського Собору.

Нагадємо, Харківський Собор відбувся 27-28 травня 1992 року. На ньому тодішнього Предстоятеля УПЦ Філарета(Денисенка) українські владики так би мовити «викрили у гріхах», і «розкольницькій діяльності», змістили з посади, а на це місце обрали Митрополита Володимира (Сабодана). Собор тоді скликав митрополит Харківський Никодим (Руснак). В УПЦ МП Харківський Собор називають «потужним проявом соборності Церкви».

Натомість почесний Патріарх Філарет має іншу точку зору щодо цього зібрання. Як оголосив тодішній Предстоятель УПЦ, а потім Патріарх УПЦ КП Філарет (Денисенко), обирати архиєреїв та проводити церковні збори такого рівня мав право лише перший єпископ, Предстоятель Церкви, а «не рядовий харківський архиєрей».

За його словами, українські владики УПЦ МП ці збори провели з ініціативи спецслужб, від яких вони тоді цілковито залежали. Тому Собор, вважає почесний Патріарх Філарет, був скликаний незаконно і рішення його теж були незаконні.