УПЦ МП відмежувалась від намірів Росії провести в ООН засідання шодо релігійної ситуації в Україні

17 січня, 09:12
Суспільство
УПЦ МП відмежувалась від намірів Росії провести в ООН засідання шодо релігійної ситуації в Україні - фото 1
У Відділі зовнішніх церковних зв’язків прокоментували намір РФ підняти 17 січня в ООН питання щодо ситуації навколо Української Православної Церкви Московського Патріархату.

Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ МП.

“У зв’язку з цим повідомляємо, що Українська Православна Церква на даний момент не зверталася до жодної держави з проханням про сприяння у захисті своїх прав, а тим більше до держави, яка вчинила віроломний збройний напад на нашу країну. Також, ми не уповноважували нікого з РПЦ МП виступати від нашого імені в ООН. Стурбовані тим, що питання про Українську Православну Церкву піднімають структури, які до нас не мають жодного відношення. Закликаємо владу Росії не говорити від імені нашої Церкви на міжнародних площадках та не використовувати релігійний фактор у власних політичних цілях", йдеться у заяві.

Нагадаємо, постійний представник РФ при ООН Василій Небензя запросив окреме засідання Ради Безпеки ООН на 17 січня 2023 року щодо ситуації, що склалася навколо УПЦ МП.

Небензя каже, що останнім часом до «переслідування інакодумців та лідерів опозиції додалося і прагнення знищити єдину канонічну церкву в Україні – Українську Православну Церкву».

Крім того, на Росії погрожують ескалацією війни у разі подальшого тиску на колаборантів в рясах. За словами Небезні, тиск на УПЦ МП матиме серйозні наслідки для регіонального миру та безпеки. Він підкреслив, що те, що відбувається в Україні, заслуговує на пильну увагу членів Ради безпеки ООН.