УПЦ МП ввела до свого Синоду митрополита, якого нагороджував Путін

27 вересня, 12:26
Православні
УПЦ МП ввела до свого Синоду митрополита, якого нагороджував Путін - фото 1
УПЦ Московського Патріархату ввела до складу свого Синоду нового постійного члена – очільника Тернопільської єпархії митрополита Сергія (Генсицького).

Про це повідомляє прес-служба УПЦ МП, передає ТСН.

"Новий "постійний член Священного Синоду УПЦ" – Сергій, митрополит МП в Тернополі та давній союзник митрополита Онуфрія. Хтось чекає від цього керівництва змін", – написав у Facebook митрополит ПЦУ Євстратій Зоря та опублікував фото кількарічної давнини, де Сергій Генсицький стоїть поруч з Путіним, який вручав йому орден.

Зауважимо, що у березні 2022 року митрополит Генсицький заявив, що відмовляється від ордену та рішуче засуджує агресію Росії проти України.
Проте до повномасштабного вторгнення РФ митрополит Сергій був пов'язаний з низкою скандальних історій. Так, 2019 року священики його єпархії разом із представниками так званої “ЛНР” та колаборантами з окупованого Криму взяли участь у російському проєкті "Содружество православной молодежи" у РФ.

2018 року, вже після початку агресії РФ на Донбасі, ЗМІ писали, що " з благословення митрополита Сергія" в Почаєві організовуються паломницькі поїздки до Росії.
1992 року Генсицький був одним з трьох архиєреїв (разом із теперішнім очільником УПЦ МП Онуфрієм), які виступили проти надання Українській Церкві автокефалії (незалежності).

Митрополит Сергій займе місце митрополита Донецького і Маріупольського Іларіона, якого Онуфрій вивів зі складу синоду "у зв’язку з неможливістю брати участь у засіданнях". Насправді Донецька єпархія Іларіона була напряму "віджата" Кирилом і навіть перереєструвалися в російському Мін'юсті.