В УПЦ МП нові кадрові перестановки

25 вересня, 14:47
Православні
В УПЦ МП нові кадрові перестановки - фото 1
Священний Синод УПЦ МП, який 25 вересні відбувся у Свято-Пантелеймонівському жіночому монастирі у Феофанії, прийняв низку кадрових рішень.

Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ МП.

Учасники Синоду, зокрема, призначили архиєпископів Добропільського Спиридона та Костянтинівського Паїсія вікаріями Київської Митрополії. Вони, як зазначається, надалі будуть звершувати духовне окормлення визначеними Синодом парафіями Горлівської єпархії.

У відповідь на рапорти архиєреїв, Синод звільнив намісника Свято-Пантелеймонівського чоловічого монастиря Одеської єпархії, затвердив намісника для чоловічого монастиря пророка Божого Іллі у м. Вінниця та настоятельку Свято-Успенського жіночого монастиря у с. Домбоки Мукачівської єпархії.

Відбулася зміна намісника Свято-Вознесенського Банченського чоловічого монастиря Чернівецько-Буковинської єпархії Лонгина (Жара), який, як відомо, незабаром сяде на лаву підсудних.

Мотиви такої заміни наразі не повідомляють.

Синод також мав міркування про склад постійних членів Священного Синоду. У зв’язку з неможливістю брати участь у засіданнях, зі складу постійних членів Синоду виведено митрополита Донецького і Маріупольського Іларіона. Постійним членом Священного Синоду призначений митрополит Тернопільський і Кременецький Сергій.

Окрім того, Синод ухвалив рішення про підпорядкування Свято-Успенської Святогірської лаври Предстоятелю УПЦ МП у статусі ставропігійного монастиря. Митрополит Святогірський Арсеній, якого призначено вікарієм Київської Митрополії, і надалі залишатиметься намісником Святогірської лаври.