УПЦ МП є останнім форпостом для путіна в Україні – Митрополит ПЦУ Епіфаній

29 березня, 15:10
Православні
УПЦ МП є останнім форпостом для путіна в Україні – Митрополит ПЦУ Епіфаній - фото 1
Водночас він зазначив, що «Російська Церква в Росії не є Церквою як такою, це є певний департамент у справах релігій російської держави».

Про це заявив в ефірі національного телемарафону предстоятель Православної Церкви України Митрополит Епіфаній, передає Укрінформ.

«Ми знаємо, що для путіна, для російської федерації Церква відіграє дуже важливу роль, Церква практично є тим останнім форпостом підтримки путіна в Україні. І тому визнана Православна Церква України є перешкодою щодо втілення тих ідей «руского міра» про «єдиний народ», про так звану «святу русь», і звичайно, єдина Церква в україні для них є проблемою. І вони робили все від них залежне для того, щоб розділяти православних українців в Україні, але це не вдалося і не вдасться», - сказав Епіфаній.

Водночас він зазначив, що «російська Церква в росії не є Церквою як такою, це є певний департамент у справах релігій російської держави».

«І російська держава в особі путіна її використовує в своїх цілях і не тільки на території росії, а й на території України і Білорусі», - підкреслив митрополит.

Він додав, що зараз очільники інших помісних православних Церков звертаються до очільника РПЦ посприяти припиненню війни, яка точиться в Україні, але з його боку не було жодного слова щодо її припинення, «а навпаки, він благословляє російську армію, щоб нищити невинних українців».

Глава ПЦУ зауважив, що в Церкві не існує трибуналу, але покарання за це неминуче.

«Найперше, ми повинні розуміти, що якщо людина не отримує тут покарання за свої злочини, на землі, то неодмінно буде суд Божий, і звичайно, що і очільник РПЦ Кирил (Гундяєв) дістане по заслузі за те, що він бере участь у цій страшній війні щодо знищення українців», - наголосив владика Епіфаній.

28 лютого на території кафедрального собору Михайлівського Золотоверхого монастиря на предстоятеля Православної церкви України Епіфанія диверсійна група готувала замах.