Уперше оприлюднено офіційний текст оновленого статуту УПЦ (МП)

17 липня, 17:12
Держава
Уперше оприлюднено офіційний текст оновленого статуту УПЦ (МП) - фото 1
Редакція РІСУ отримала і оприлюднила офіційний текст оновленого на Соборі 27 травня 2022 року статуту Української Православної Церкви (в єдності з Московським патріархатом). Копію тексту документа редакція отримала від д-ра Андрія Смирнова, який, зі свого боку, його одержав від Державної служби України з етнополітики та свободи совісті.

"Я раніше зустрічав різні варіанти статуту УПЦ, які виставляли в соціальних мережах та ЗМІ — без реквізитів та посилань на джерела, які необхідні для того, щоби бути впевненим, що це автентичний текст, — повідомив РІСУ Андрій Смирнов, доктор історичних наук, професор НУ "Острозька академія". — А мені, як науковцю, для аналізу та цитування потрібен саме офіційний текст".

За словами А. Смирнова, від Собору УПЦ (МП), на якому було внесено доповнення і зміни до Статуту про управління Української Православної Церкви, минуло вже майже два місяці, але цей текст на офіційних ресурсах Церкви так і не був оприлюднений.

Тому коли вчений довідався, що копію оновленого статуту отримала Державна служба України з етнополітики та свободи совісті, то звернувся туди з інформаційним запитом і у відповідь отримав завірену копію документа, який 1 червня 2022 року митрополит Онуфрій надіслав у ДЕСС.

Уперше оприлюднено офіційний текст оновленого статуту УПЦ (МП) - фото 96575

"Статут релігійного об'єднання є суспільно значущою і публічною інформацією, яка не містить обмежувальних грифів, що забороняють його публікацію. В УПЦ чомусь затягують з його оприлюдненням, а це викликає у відповідь багато запитань в експертів і громадськості", — вважає Андрій Смирнов.

Редакція РІСУ звернулася до релігієзнавця і він люб'язно надав текст Статуту для публікації на нашому порталі.