Упокоївся в Бозі отець Роман Мірчук

24 квітня, 20:50
Католики
Упокоївся в Бозі отець Роман Мірчук - фото 1
Сьогодні, 24 квітня, на 74-му році життя після тривалої недуги упокоївся в Бозі митрофорний протоєрей Роман Мірчук.

Отець Роман Орест Мірчук народився в Мюнхені, Німеччина 13 вересня 1950 році.

Його батько Петро Мірчук був референтом Крайової екзекутиви ОУН. У 1941-45 рр. він просидів у концтаборі Аушвіц, а після звільнення із ув'язнення за вказівкою Романа Шухевича пише історію ОУН-УПА. У такій сім'ї і виховувався о. Роман, що відобразилося у його діяльності.

У 1952 році з родиною переїжджає до США, де поселився у Філадельфії. Навчався в школах св. Василія Великого (початкова школа), Карденал Даґерті (середня школа) і Ла Салл Каледж, де здобув бакалаврат з історії.

1972 року вступив в Католицький університет та в Семінарію св. Йосафата у Вашингтоні. Навчання закінчив у 1975 році із ступнем бакалавра богослов’я та магістра середньовічної східно-европейської історії. З молодості був членом Спілки української молоді (СУМ).

10 липня 1976 року прийняв єрейські свячення у Філадельфійській архиєпархії з рук владики Василя Лостена. Протягом 35 років здійснював душпастирське служіння на різних парафіях УГКЦ в США та у відділі катехизації молоді, де сумлінно виконував свої обов'язки, за що здобув собі авторитет серед духовенства і парафіян.

У 1991 році, оцінюючи заслуги о. Романа Мірчука, митрополит Філадельфійський владика Степан Сулик нагородив священника надгрудним хрестом і набедерником.

Від 1994 року по 1999 року виконував уряд віце-ректора Львівської духовної семінарії Святого Духа у селищі Рудному, Львівської міської ТГ.

Доцінюючи широку діяльність та досягення о. протоєрея Романа Мірчука, покійний Блаженніший Мирослав Іван Любачівський в червні 1997 року нагародив його мітрою.

З 2015 року о. Роман здійснюював душпастирське служіння в Одеському екзархаті на парафії Покрову Пресвятої Богородиці в м. Миколаєві та парафії Вознесіння Господнього в м. Одесі.

У червні 2023 року в священника стався інсульт, після чого о. Роман проходив інтенсивну реабілітацію, спочатку в м. Одесі а пізніше в Будинку милосердя Святої Вероніки сестер Воплоченого Слова в с. Петрикові під Тернополем, де вранці 24 квітня 2024 року, о год. 8:05 відійшов до Небесного Отця по вічну нагороду.

Отець Роман був блогером РІСУ — його публікації:

 

РОЗПОРЯДОК ЗАУПОКІЙНИХ БОГОСЛУЖІНЬ:

Середа, 24 квітня

20:00 - Парастас в каплиці Львівської духовної семінарії Святого Духа в Рудно.

Четвер, 25 квітня

14:00 - Панахида. Перевезення тіла до Добрівлян (Стрийський район)
16:00 - Зустріч тіла в Добрівлянах на початку села від Львова
17:00 - Священичий парастас. Чин похорону. Читання Євангелія
18:00 - Заупокійна Божественна Літургія

П’ятниця, 26 квітня

12:00 - Чин священичого похорону