Управління мусульман Узбекистану повідомило, що воювати проти України – гріх

24 вересня, 15:00
Україна і світ
Управління мусульман Узбекистану повідомило, що воювати проти України – гріх - фото 1
Вища релігійна організація Узбекистану випустила повідомлення, де пояснюється, чому участь у війні проти України є гріхом.

Про це повідомляє британське видання The Guardian, інформує ua.news.

Повідомляється, що Управління мусульман Узбекистану видало заяву, в якій сказано, що мусульманинові не дозволяється брати участь у будь-яких військових діях, крім захисту своєї батьківщини.

За даними Ради мусульман Узбекистану, члени деяких «терористичних організацій» намагалися завербувати віруючих для участі у конфлікті в Україні на підставі «джихаду» чи священної війни.

«Імам Мухаммад, один із учених написав у своїй книзі «Ас-Сіярул-Кабір»: «Не дозволено мусульманам об'єднуватися з іновірцями та воювати проти іншої громади іновірців. Участь у таких діях визнається гріхом».

Зазначається, що заява найвищого релігійного органу Узбекистану була зроблена після того, як Росія запропонувала прискорене отримання громадянства іноземцям під час запису до армії.

Загалом у Росії задіяні всі механізми, щоб затягнути людей на війну в Україні. Зараз відбувається так звана часткова мобілізація, в рамках якої ворог має набрати щонайменше 300 тисяч солдатів.

Єдиний регіон Росії, де відмовилися від участі в мобілізації - Чечня. Тут Кадиров врешті вирішив не брати участь у цій кампанії.