Уряд Угорщини пообіцяв виділити вірянам УГКЦ землю під храм, школу та дитячий садочок

09 вересня, 18:08
Україна і світ
Уряд Угорщини пообіцяв виділити вірянам УГКЦ землю під храм, школу та дитячий садочок - фото 1
Патріарх УГКЦ Святослав 9 вересня зустрівся в Будапешті з віце-прем’єр-міністром Угорщини Жолтом Шем’єном.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Під час зустрічі було досягнуто домовленості про те, що угорський уряд виділить українцям землю в Будапешті для будівництва храму, школи та дитячого садка.
Нещодавно про це владу просили українці-греко-католики, що проживають в Угорщині. Підтримати це прохання українці Угорщини попросили Блаженнішого Святослава і римо-католицьку та греко-католицьку церковні єрархії Угорщини.

Патріарх Святослав подякував пану Жолту та угорському уряду за підтримку українців, які проживають в Угорщині. Віце-прем’єр-міністр запевнив Предстоятеля УГКЦ, що уряд невдовзі виділить земельну ділянку та допоможе в будівництві храму, школи та дитячого садка.

У зустрічі взяли участь владика Філіп Кочиш, митрополит Угорської Греко-Католицької Церкви, владика Степан Сус, голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ, о. Дам’ян Габорій, душпастир для українців греко-католиків в Угорщині, о. Олекса Олег, секретар Блаженнішого Святослава, та пані Ярослава Хортяні, голова Товариства української культури в Угорщині.

На завершення присутні обмінялися подарунками. Жолт Шем’єн подарував Блаженнішому Святославові пам’ятну срібну медаль «Тисячоліття Угорщини». Пані Ярослава Хортяні подарувала присутнім примірник двомовного видання книги Олеся Волі «Завірюха» про Голодомор в Україні 1992-1933 років.