В УКУ діє виставка до 20-ї річниці приїзду Папи в Україну
Про це повідомляє Інформаційний відділ УКУ.
«Двадцять років тому Папа Іван Павло ІІ відвідав українську землю з закликом не боятися. Він багато знав про Україну, довгі роки думав про неї. Папа був щасливий від того, що міг доторкнутись до того народу, який витримав підпілля Церкви. Можемо сьогодні пригадати собі ці моменти на фотографіях виставки», – закликав ректор УКУ о. Богдан Прах.
За словами д-р. Анатолія Бабинського, наукового співробітника Інституту історії Церкви, фотовиставка ілюструє взаємини між Іваном Павлом ІІ та українцями протягом його понтифікату: «Будь-яка подія не існує у вакуумі. Відповідно візит Папи Івана Павла ІІ в Україну не виник просто так. Підготовка до нього тривала більше, ніж двадцять років. Іван Павло ІІ познайомився з українською діаспорою ще не будучи Папою, коли приїхав на 41-й Євхаристійний конгрес у Філадельфії. Те, що він там побачив, мабуть, запам’яталося йому на довгі роки: на дорозі з боку процесії стояли люди з плакатом. Це були українці, які намагалися привернути увагу світу до страждаючої підпільної Української Греко-Католицької Церкви. Вже за місяць після своєї інтронізації Понтифік зустрівся з українськими єпископами на чолі з Патріархом Йосифом Сліпим. Це свідчить про те, що Папа добре усвідомлював, у якій ситуації перебуває Українська Греко-Католицька Церква і якої допомоги вона потребує. Подальші контакти були надзвичайно інтенсивними, про що і розповідає наша виставка».
Умовно фотовиставку можна поділити на кілька періодів: взаємини Вселенського Архиєрея з вірними УГКЦ в діаспорі, виступи Святішого Отця на захист переслідуваної в Україні Церкви, внесок у справу легалізації УГКЦ в Радянській Україні, відзначення 1000-ліття Хрещення України-Руси, 400-ліття Берестейської унії (1596–1996), пастирський візит до України (2001), під час якого Папа беатифікував мучеників та ісповідників УГКЦ, які постраждали і віддали своє життя за вірність Христові, Церкві та Апостольському Престолові.
У холі Центру ім. Митрополита Андрея Шептицького виставка триватиме до 28 червня.