"В агресії проти України Росія переслідує нелояльних до окупаційної влади та РПЦ" – баптистський пастор на Гельсінській комісії США
Виступаючи на засіданні Гельсінської комісії США 27 квітня у Вашингтоні, пастор Ігор Бандура, віце-президент Союзу баптистів України з міжнародних справ, сказав, що представляє близько 6000 церков, які діють на території України і є найбільшою групою протестантських церков у Європі. Про це інформує Голос Америки.
Він наголосив, що попри війну Україна залишається країною релігійної свободи на всіх територіях країни, крім тих, які є окуповані російськими військами. Пастор Бандура нагадав, що в самій Росії немає релігійної свободи, і що не лише РПЦ, але і всі значні російські релігійні організації підтримали війну проти України.
У своєму свідченні представник протестантських церков нагадав, що на території України переслідування протестантських священників і громад почалося ще з окупації Криму та частин Донецької та Луганської областей в 2014 році. Зокрема, на окупованій Луганщині, нагадує пастор, «представників баптистських церков та свідків Єгови проголосили терористичними організаціями з усіма відповідними наслідками».
За словами пастора Бандури, російські репресії змусили багатьох протестантів втекти, а ті українські протестанти, що залишилися під владою Росії, яка не визнає ні релігійної свободи, ні свободи взагалі, опинилися перед загрозою своєму фізичному існуванню.
Посилаючись на дані, які зібрав український Інститут релігійної свободи, він сказав, що станом на початок лютого 2023 року, в Україні було зруйновано повністю, або частково, майже 500 релігійни споруд, духовних навчальних закладів та святинь. Більшість із них на території Донецької області, а також Луганської, Київської, Херсонської та Харківської. Лише баптисти втрати близько 200 релігійних споруд на окупованих територіях, сказав Бандура.
Комісія з безпеки та співробітництва в Європі, також відома як Гельсінська комісія, є незалежною урядовою агенцією США, створеною в 1976 році, для контролю та заохочення дотримання Гельсінкських угод. У часи холодної війни між Радянським Союзом і Західом Гельсінська комісія майже півстоліття стежила за дотриманням СРСР Гельсінських угод, особливо щодо прав людини, чим допомагала багатьом радянським дисидентам, у тому числі релігійним діячам.