В Англії та Італії молилися за мир в Україні

В Англії та Італії молилися за мир в Україні - фото 1
У середу, 14 вересня, у межах євхаристійної молитви католиків Європи за Україну відбулася молитва в катедральному соборі Пресвятої родини у Лондоні за участю кардинала Ніколса. Громади Апостольського екзархату в Італії також об’єдналися в молитві за мир в Україні

У середу, 14 вересня, у молитві в катедральному соборі Пресвятої родини у Лондоні взяли участь катедральне духовенство та пердставники Римо-Католицької Церкви, зокрема кардинал Вінсент Ніколс.

Божественну Літургію очолив єпископ єпархії Пресвятої родини в Лондоні Кеннет Новаківський. Архиєпископ Вестмінстера Вінсент Ніколс виголосив проповідь для всіх присутніх, у якій говорив про солідарність з українським народом.

Опісля з промовою виступив посол України у Сполученому Королівстві Вадим Пристайко. Також слово мав директор Українського центру підтримки Андрій Марченко.

На завершення всі разом заспівали церковний гімн «Боже, великий, єдиний».

14 вересня українські греко-католицькі громади в Італії також відгукуючись на заклик Ради єпископських конференцій Європи об’єднатися у молитві за мир в Україні. Українські вірні взяли участь в молитовних заходах у різних містах Італії.

Зокрема у катедральному храмі Святих мучеників Сергія і Вакха в Римі владика Діонісій Ляхович, апостольський екзарх в Італії, відслужив Божественну Літургію, під час якої наголосив на важливості хреста у веденні духовної боротьби: «Ми не повинні самі шукати для себе хрестів, проти коли хрест посилає нам Господь Бог, нам не слід від нього тікати, але нести з довірою до Нього та без нарікань».

В Англії та Італії молилися за мир в Україні - фото 99236

Після Служби Божої було прочитано молитву Папи Франциска про мир: «Господи Боже миру, вислухай наші благання! Протягом багатьох років ми багато разів намагалися вирішити конфлікти нашими силами, а також нашою зброєю. Ми переживаємо стільки моментів ворожнечі та темряви; стільки крові пролито; стільки зламаних життів; стільки похованих надій… Але наші зусилля були марними».

«Нині, Господи, Ти нам допоможи! Ти даруй нам мир, Ти навчай нас миру, Ти веди нас до миру! Відкрий наші очі й серця, дай нам відваги сказати: „Ніколи більше війни!“; „З війною все зруйновано!“. Влий у нас мужність здійснювати конкретні дії для розбудови миру. Господи, Боже Авраама і пророків, Боже любові, що створив нас і закликаєш нас жити як брати, дай нам сили бути творцями миру щодня; дай нам можливість з добротою дивитися на всіх братів, яких ми зустрічаємо на своєму шляху».

Опісля відбувся Молебень до Пресвятої Богородиці, під час якого, за запрошенням владики Діонісія відбулася 15-хвилинна молитва адорації Найсвятіших Тайн у тиші. Відтак вірні промовили молитву праведного слуги Божого митрополита Андрея Шептицького за український народ.