В Чернігівській єпархії ПЦУ вшанували пам’ять Героїв Крут

29 січня, 17:26
Культура
В Чернігівській єпархії ПЦУ вшанували пам’ять Героїв Крут - фото 1
Представники духовенства Чернігівської єпархії ПЦУ на чолі з єпископом Чернігівським і Ніжинським Антонієм 29 лютого у 106-ту річницю бою біля станції Крути на Чернігівщині, взяли участь у поминальних заходах, звершили заупокійну молитву та поклали квіти до меморіалу на честь полеглих українських героїв.

Про це повідомляє сайт ПЦУ.

На пам’ятній події були присутні начальник Чернігівської обласної військової адміністрації В‘ячеслав Чаус, українські воїни, правоохоронці, представники місцевої влади та громадськості.

29 січня 1918 року військовим та добровольцям загонів УНР вдалося на кілька днів зупинили наступ російсько-більшовицьких окупантів на Київ. Українські воїни, серед яких були студенти та гімназисти, героїчно вступили в бій з ворогом, який значно переважав їх за кількістю та озброєнням. Частина захисників України полягли в бою, а 27 полонених юнаків було розстріляно. Наймолодшим з них було усього по 16 років.

«Бій під Крутами – бій за майбутнє України. 106 років минуло від того часу, а ворог залишився той самий…

Тоді кілька сотень відважних юнаків та чоловіків зробили свій вибір – виступили проти російської військової агресії, стали на захист України. Вони були різного походження, проте всі вони розуміли головне – Україна потребує їхнього чину.

Крути – символ боротьби за незалежність України у XX і XXI століттях. Саме подвиг крутянців, як і всіх героїв визвольних змагань, став прикладом для захисників України в сучасній російсько-українській війні.

Сьогодні разом з духовенством Чернігівської єпархії звершили заупокійну молитву біля пам’ятного меморіалу «Пам’яті героїв Крут».

Царство Небесне і вічний спокій всім полеглим героям, які віддали своє життя за волю і визволення України! Вічна пам’ять!», – зазначив з приводу події єпископ Чернігівський і Ніжинський Антоній.