В «ДНР» назвали Хресну ходу УПЦ МП "контрольною перевіркою сил"

02 серпня, 19:46
Православні
В «ДНР» назвали Хресну ходу УПЦ МП "контрольною перевіркою сил" - фото 1
28 липня в залі «кабінету міністрів ДНР» відбулася нарада керівництва угруповання з представниками УПЦ МП.

За повідомленям Інформаційного спротивуС), на нараді також були присутні російські куратори від ФСБ і ГРУ МО РФ, а також були запрошені 12-15 служителів Донецької єпархії УПЦ МП. Вся нарада була присвячена саме їм, пише автор Telegram-каналу «Вольнодумец».

Спочатку «міністр закордонних справ ДНР» Наталія Ніканорова привітала всіх з вдало проведеними святкуванням 1033-ї річниці з дня Хрещення Русі. Від імені ватажків «ДНР» вона висловила велику подяку священнослужителям «за добре організовану хресну ходу парафіян в самій “ДНР”, в Донецькій і Луганській областях, в тому числі на підконтрольній Україні території та в цілому в Україні».

Вона зазначила: «Ця хода з’явилася контрольною перевіркою наших сил перед можливими загрозами і своєрідним підсумком нашої підготовки до демонстрації наших зусиль по єднанню наших прихильників і всіх росіян в Україні. Нас підтримує дуже багато людей в Україні й хода в Києві це наочно показала».

Як йдеться у повідомленні ІС, один з московських кураторів ФСБ був дуже задоволений проведеною Хресною ходою, сказавши, що вона пройшла на дуже хорошому організаційному рівні.

«Хресну ходу УПЦ МП в Києві підтримав уряд, на високому рівні забезпечив порядок і безпеку під час ходи. Це дозволило продемонструвати єднання народів України й Росії навколо найбільшої і впливової церкви в Україні — РПЦ», — сказав представник ФСБ. Він також передав священнослужителям від Московського Патріарха Кирила (Гундяєва) подяку і кожному — велику коробку з подарунками.

У повідомленні також сказано, що «глава ДНР» Пушілін 28 липня оголосив про заснування в «ДНР» «державної нагороди» – «ордена Святого Володимира».