В Індії не вистачає дров, щоби спалити померлих від ковіду після релігійних свят

27 квітня, 13:25
Світові
В Індії не вистачає дров, щоби спалити померлих від ковіду після релігійних свят - фото 1
Друга хвиля коронавірусу в Індії стрімко переходить у руйнівну кризу: лікарні заповнені, запаси кисню закінчуються, пацієнти вмирають у черзі до лікаря, і все більше доказів того, що фактична смертність набагато більша, ніж офіційно повідомляється.

Про це повідомляє Депо.

Крематорії наразі переповнені і тіла загиблих від коронавірусу спалюють прямо на вулиці, у парках. Така ситуація спостерігається, зокрема, у південно-східному окрузі Делі Сарай Кейл Хан. Через нестачу дров їх доводиться доставляти з інших районів.

Щодня уряд повідомляє про понад 300 000 нових інфікованих, що є світовим рекордом. Щодня помирає понад 2000 людей.

Кремації є важливою частиною індуїстських ритуалів поховання і розглядаються як спосіб звільнення душі від тіла. Працівники, які працюють на палаючих теренах, сказали, що повністю виснажені. Вони не пригадують часів, коли би ще було стільки померлих за такий короткий проміжок часу.

В Індії не вистачає дров, щоби спалити померлих від ковіду після релігійних свят - фото 71361

 

У Сураті, промисловому місті Гуджарата, решітки, на яких спалюють тіла, працюють безперервно. Залізо на деяких із них фактично розплавилося. 14 квітня крематорії Covid-19 у Сураті кремували 124 людини в день.

На одному з великих місць спалення в Ахмедабаді, місті в західному Індійському штаті Гуджарат, яскраво-помаранчеві вогні запалюють нічне небо, горячи цілодобово, як промисловий завод, що ніколи не зупиняється. Суреш Бхай, робітник, розказав The New York Times, що ніколи не бачив такої нескінченної конвеєрної лінії смерті.

Менше 10 відсотків індіанців отримали навіть одну дозу вакцини, незважаючи на те, що Індія є провідним світовим виробником вакцин. Надзвичайні потреби Індії вже мають наслідки у всьому світи. З огляду на суворий дефіцит вакцин в країні, експорт по суті припинився, в результаті чого іншим країнам буде видправлено значно менше доз, ніж вони очікували.

Причин спалаху ковіду, крім млявої вакцинації, кілька: по-перше заходів безпеки дотримувалися не дуже строго, по-друге вплинули мітинги перед майбутніми виборами і масові святкування індуїстських релігійних свят Кумбха Мела і Холі, на які зібралися мільйони.

В Індії не вистачає дров, щоби спалити померлих від ковіду після релігійних свят - фото 71362