В Італії офіційно створено першу парафію Апостольського екзархату УГКЦ

В Італії офіційно створено першу парафію Апостольського екзархату УГКЦ - фото 1
8 грудня 2021 року для Апостольського екзархату в Італії відбулася історична подія - було офіційно засновано першу парафію цієї церковної структури у м. Новара. Її парохом призначено довголітнього душпастиря місцевої української громади о. Юрія Іванюту, який також звершує служіння економа екзархату.

З нагоди створення парафії українську громаду у Новарі відвідав владика Діонісій Ляхович, повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Перед святковою Літургією було зачитано декрет апостольського екзарха про створення парафії Різдва Пресвятої Богородиці для вірних УГКЦ, які проживають на території трьох провінцій північної Італії – Новара, Вербано-Кусіо-Оссола та Верчеллі, а також декрет призначення першим парохом о. Юрія Іванюти.

Владика Діонісій привітав місцеву парафіяльну спільноту із знаменним днем заснування першої офіційної парафії Апостольського екзархату, що, за його словами, стане знаковим в історії УГКЦ в Італії. Єпископ подякував усім присутнім за їхню молитву і "тихе будування спільноти Української Греко-Католицької Церкви в Новарі".

Також слова подяки прозвучали і для о. Юрія, який працював над створенням парафіяльної спільноти. Владика побажав йому наснаги у нелегкому служінні для парафіяльної громади, зокрема у звіщенні Божого слова, освяченні через Святі Таїнства та управління повіреною парафією.

Прозвучали привітання також від латинської дієцезії - декана вікаріату Новари Дона Брунелла Флоріані, який побажав молодій парафії духовного зросту та подальшого активного розвитку.

Як йдеться у повідомленні, участь у цій події взяв один із членів економічної ради екзархату - д-р Федеріко Нікола, який є вихідцем з Новари і багато допомагає у вирішенні економічних питань.

Додамо, українська церковна громада м. Новара була заснована у березні 2002 року теперішнім економом Апостольського екзархату о. Юрієм Іванютою, і тепер активно розвивається під його проводом. При громаді діють благодійний фонд, катехитична школа та футбольна команда. У 2009 році для українців у Новарі італійські єпископи створили капеланію та передали церкву Карміне, яка стала центром українців дієцезії Новари. 22 листопада 2021 року між дієцезією Новари та Апостольським екзархатом був підписаний договір про надання цього храму у виключне користування вірними екзархату, що проживають у цьому місті.

Окрім Новари, о. Юрій служить також для вірних екзархату у містах Боргоманеро, Арона, Боргосезія та Оменія. Слід зазначити, що українська спільнота м. Боргоманеро у 2020 році отримала у користування храм Святого Йосифа.